«Ольвійський форум – 2021»: участь миколаївських бібліотекарів у міжнародній конференції

«Ольвійський форум – 2021»: участь миколаївських бібліотекарів у міжнародній конференції

10 червня в Міжрайонному ресурсному центрі громадських ініціатив бібліотеки-філіалу № 18 ЦБС для дорослих м. Миколаєва відбулася важлива подія. У дистанційному форматі фахівці та партнери бібліотеки – представники громадськості Корабельного району міста – долучилися до Міжнародної наукової конференції «Українсько-Польські відносини: до 100-річчя підписання Ризького договору», яка проходила в межах щорічної науково-практичної конференції «Ольвійський форум – 2021: стратегії країн Причорноморського регіону в геополітичному просторі».

У конференції взяли участь: голова Союзу литовців Херсонщини, радниця почесного консула Литовської республіки у Херсоні Наталя Дануте Бімбірайте,  польський вчений Тадеуш Срогоша (м. Ченстохови), київська науковиця, докторка історичних наук, старша наукова співробітниця Інституту археології НАН України, професорка Уманського університету Світлана Біляєва та інші. Метою заходу стало дослідження різних аспектів українсько-польських відносин. Під час обговорення були розглянуті питання, що стосуються спільної історії України, Великого князівства Литовського, Речі Посполитої та викликають загальний інтерес у наших країнах.

Чималу зацікавленість викликала доповідь доцентки кафедри історії ЧНУ імені Петра Могили Наталії Шевченко щодо дослідження історії доби Великого князівства Литовського на теренах Північного Причорномор’я, зокрема, території сучасної Вітовщини. Пані Наталя окремо зупинилася на значенні цих досліджень для поглиблення зв’язків балто-чорноморського співробітництва на даному етапі. У своїй доповіді науковиця згадала про краєзнавчі розвідки Вітовського українського товариства, очолюваного знаним миколаївським краєзнавцем Віктором Мнихом і напрацювання краєзнавчого центру «Край» бібліотеки-філіалу №18, засновницею і кураторкою якого є Ольга Ясько. Не зважаючи на те, що спілкування в межах конференції відбувалося різними мовами, усі учасники висловили бажання подальшої співпраці у вивченні локальної історії.

Історія ‒ це літопис життя людей. І дуже важливо, якщо він пишеться у дусі міжнародного співробітництва! Тож, побажаємо фахівцям успіху і надалі!