Нескорений і закоханий у творчість: хитросплетіння долі миколаївського художника Володимира Воропая

Нескорений і закоханий у творчість: хитросплетіння долі миколаївського художника Володимира Воропая

Доля людини… Дивовижно й несподівано переплітаються твої лінії. І як свідчить життя, дійде до успішного фінішу лише той, хто із вдячністю сприймає усі ці хитросплетіння, вміє вчасно видалити зайве й зберегти дорогоцінне зерно для свого продовження. Як би складно не було…

Миколаївський художник Володимир Воропай ‒ яскрава творча особистість. Його картини ‒ справжня магія, пронизана своєю життєвою філософією. Народився пан Володимир у Сумах. Творчий шлях розпочав у Сєвєродонецьку, де навчався у дитячій художній школі. Після її закінчення здобув професію дизайнера-художника у Харківському художньо-промисловому інституті. За направленням Володимир Воропай переїхав до столиці Вірменії ‒ міста Єреван, де протягом чотирьох років і відбувалося його творче становлення. Художник захопився тоді аквареллю, і його роботи неодноразово експонувалися на багатьох виставках. Але певні події у Вірменії примусили чоловіка виїхати з країни настільки терміново, що не було навіть часу вивезти особисті речі та картини.

У 1989-му році пан Володимир переїхав до Миколаєва. Саме у нашому мальовничому місті з-під пензля митця вийшло більше 700 авторських робіт у стилі модерну і реалізму. У творчому житті художника цей період є особливо насиченим персональними показами, різноманітними виставками і проєктами. Останню виставку, що відкрилася на початку 2022-го року, Володимир Воропай змушений був закривати вже під обстрілами, серед жахіття війни. Знову обставини життя вимагають від чоловіка покинути усе, рятуючи себе і родину.

«Сьогодні миколаївський художник Володимир Воропай живе і працює в Австрії. Саме там вже з’явилися його нові чудові пейзажі з краєвидами, що зовсім не схожі на наші, південні. Митець зізнається, що в Австрії немає такого розмаїття матеріалу для творчості, як в Україні. Але він знайшов вихід. Замість звичайного полотна для живопису пан Володимир використовує ДСП, на якому закріплює, а потім грунтує біле простирадло. І далі починається творчий процес», ‒ розповідає голова культурно-мистецької асоціації «Арт-спокуса» Валентина Кривцова.

Пані Валентина також зазначає, що найбільшою мрією художника на даний час є якнайшвидше повернення у мирний Миколаїв, де митець подарує землякам персональну виставку живописних австрійських пейзажів у стилі модерн. Так і буде! Ми гідно пройдемо усі випробування долі й вистоїмо! Все буде ‒ Україна!

На світлинах ‒ роботи Володимира Воропая.

Зображення запису ‒ «Крик душі», олія, полотно.