«…Нам важливо зберігати для нащадків історичну пам’ять…»: миколаївський краєзнавець Валерій Коба презентував власну книгу «Борщ із бичками»

«…Нам важливо зберігати для нащадків історичну пам’ять…»: миколаївський краєзнавець Валерій Коба презентував власну книгу «Борщ із бичками»

23 жовтня у бібліотеці-філії №18 ЦМБ ім. М.Л. Кропивницького місцеві жителі, краєзнавці, художники, фотографи, видавці, редактори газет, активні діячі, читачі бібліотеки зібралися на авторську презентацію книги Валерія Коби «Борщ з бичками», присвячену історії Корабельного району, Богоявленська та Вітовки. У збірці миколаївського краєзнавця більше восьмиста сторінок. Це фундаментальна праця, історичне надбання, яке залишиться нащадкам.  Під час спілкування з гостями презентації автор підкреслив, що дуже важливо передавати у спадок майбутнім поколінням знання про рідний край, його історію. Відтепер молодь точно знатиме, які назви мали вулиці, на честь кого вони названі. У книзі містяться спогади старожилів, відомості про богоявленців-героїв Першої світової війни, архівні плани, мапи різних часів, історія Богоявленського джерела в легендах, документах, фотографіях, докази існування поселень на території сучасного Корабельного району, світлини різних часів життя району та багато іншого.

На початку заходу видавчиня книги Ірина Гудим привітала присутніх із появою вагомого історичного джерела з краєведення, а також підкреслила величезну дослідницьку роботу автора. Художник-ілюстратор видання Анатолій Крутіков поділився своїми враженнями від створення ілюстрацій до кожного розділу: краєвидів храмів, вулиць, будівель Корабельного району. Під час спілкування з Валерієм Кобою гості  почули цікаві деталі народження книги, ніхто із присутніх не залишився без відповіді та уваги автора.

Презентація книги дивним чином з’єднала часи: у теплій атмосфері, за чашкою запашного чаю, сучасники долучилися до історичної минувшини рідного краю. Книга «Борщ із бичками» стала найціннішим подарунком для нащадків!