На миколаївців чекає низка заходів, присвячених XVІ виставці місцевих видавництв “Миколаївська книга”

На миколаївців чекає низка заходів, присвячених XVІ  виставці місцевих видавництв “Миколаївська книга”

Щорічно до Всесвітнього дня книги і авторського права, що відзначається 23 квітня, Центральна міська бібліотека ім. М.Л. Кропивницького за підтримки Миколаївської облдержадміністрації і Миколаївської міської ради,  у партнерстві з Миколаївською обласною бібліотечною асоціацією організовує значну культурну подію – виставку місцевих видавництв «Миколаївська книга».

Учасниками XVІ виставки «Миколаївська книга» є місцеві книговидавці й видавничі центри вишів.

Окрім Центральної міської бібліотеки ім. М.Л. Кропивницького заходи проходитимуть на інших майданчиках міста: в Миколаївській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. О. Гмирьова, Миколаївській обласній бібліотеці для юнацтва, Миколаївській обласній бібліотеці для дітей ім. В. Лягіна, Науково-педагогічній бібліотеці м. Миколаєва, Центральній міській бібліотеці для дітей ім. Ш. Кобера і В. Хоменка, парку «Народний сад».

«Миколаївська книга – 2018» триває з 18 по 27 квітня. Програма виставки передбачає широкий спектр заходів, під час яких відбудеться знайомство з творчістю місцевих авторів та новинками краєзнавчої літератури. Року вшанування пам’яті народного художника України А.Д. Антонюка присвячено вечір-портрет за творчістю видатного майстра. Пройдуть творчі вечори миколаївських авторів: С. Гаврилова, А. Малярова, Л. Ржепецького, А. Сурова, презентації нових книг Л. Бондаренко, О. Дороша, А. Руської, М. Димитрова, А. Шостака, О. Фіногєєва,  А. Шередько. На дітей та молодь чекають зустрічі з улюбленими дитячими письменниками:  Т. Свірською, А. Кріхелі, Т. Купрієвич.

Окремий день виставки буде присвячено патріотичній темі. Під рубрикою «Патріотична варта» відбудуться вечір пам’яті та вшанування Героїв АТО, а також історичні замальовки про козацьку добу від авторів –                                          О. Добровольського, О. Ковальової, О. Шарафанова.

Під рубрикою «Міські прогулянки або Бібліотека +» городянам будуть запропоновані креативні заходи просто неба – презентація 2-го видання Я. Етінгера «Садівництво м. Миколаєва Херсонської губернії та його околиць» у парку «Народний сад» за партнерської підтримки краєзнавчого порталу «Николаевский базар», та молодіжний історико-краєзнавчий BooK-Квест «Миколаївський феномен: люди, події, факти». Вулична гра пройде захоплюючим та пізнавальним маршрутом в історичній забудові центральної частини Миколаєва за підтримки Міжнародної організації з міграції в рамках проекту згуртування громади «Миколаїв: ми – коло», що реалізується у партнерстві з управлінням з питань культури та охорони культурної спадщини Миколаївської міської ради.

Під час роботи виставки місцевих видавництв традиційно відбудеться урочисте нагородження переможців XІІ обласного конкурсу «Краща Миколаївська книга».

У завершальний день виставки «Миколаївська книга» запросить «На гостини до Книжкової оранжереї» в оновлену бібліотеку-філіал №13 ЦБС для дорослих м. Миколаєва.

Захід відбудеться в арт-супроводі художніх полотен А. Антонюка, виставки пластилінового живопису «Сонячний пес» учнів Дитячої художньої школи м. Миколаєва, флешбук-акції за книгою Д. Креміня і А. Антонюка «Лампада над Синюхою», аудіоблогу бібліотеки «Звуковий силует Миколаєва».

На відвідувачів чекають екскурсії по виставці. З програмою виставки можна ознайомитися на сайті Центральної бібліотеки ім. М.Л. Кропивницького www.niklib.com або на сторінці бібліотеки у Фейсбук.