Миколаївський диктант: містяни вдруге долучилися до просвітницької акції

Миколаївський диктант: містяни вдруге долучилися до просвітницької акції

28 червня, в День Конституції України, вже вдруге відбулась загальноміська просвітницька акція «Миколаївський диктант», що одночасно зібрала наживо та в онлайн-форматі жителів і друзів нашого Міста-Героя, яких війна розкидала по усьому світу.

Проєкт реалізується за ініціативи Миколаївської міської ради й управління з питань культури та охорони культурної спадщини. Онлайн-трансляцію здійснювала команда ТРК «МАРТ» на своєму YouTube-каналі.

У залі Центральної міської бібліотеки імені М.Л. Кропивницького, де й писався диктант, зібралося біля 80 бажаючих перевірити знання з української мови.

На початку зустрічі присутні переглянули онлайн-привітання від автора цьогорічного тексту для диктанту ˗ нашого земляка, справжнього народного героя, незламного кіборга, кавалера ордена «За мужність» III ступеня, журналіста Олександра Терещенка. Також підтримав учасників акції Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь.

Начальник управління з питань культури та охорони культурної спадщини ММР Юрій Любаров у вступному слові зробив акцент на актуальності просвітницької акції «Миколаївський диктант», покликаної не лише допомогти всім бажаючим вдосконалити свою українську, а й підтримати місцевих авторів.

Олександр Терещенко написав текст під назвою «Ніхто не народжений для війни». Рядки авторського твору занурили присутніх у глибокі філософські роздуми мудрої людини про особистісний вибір свідомих українців під час війни. Кожне слово ˗ наче послання для сучасників, які мають вижити попри все й передати нащадкам пам’ять про свою ідентичність та ціну мирного життя.

Текст диктанту прочитала лауреатка фінального етапу Всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2014», педагогиня Миколаївського економічного ліцею №2 Ганна Новицька.

До написання диктанту долучилися співробітники управління з питань культури та охорони культурної спадщини на чолі з начальником Юрієм Любаровим й фахівці Міського методичного центру клубної роботи. На офлайновому майданчику також писали представники управління патрульної поліції в Миколаївській області, головного управління ДСНС у Миколаївській області, КП «Миколаївводоканал», КП «Миколаївелектротранс», АТ «Укрпошта», Нацгвардії, Херсонської обласної прокуратури, БФ «Щедрик», Культурно-мистецької асоціації «Арт-спокуса», міських і обласних бібліотек, ЗМІ, відвідувачі розмовних клубів української мови, волонтери, військові.

Сфотографовані та скановані рукописні тексти були відправлені на перегляд членами журі, яке очолює директорка бібліотеки, заслужена журналістка України Інга Хоржевська.

Текст диктанту буде оприлюднено 1 липня на фейсбук-сторінці Центральної міської бібліотеки імені М.Л. Кропивницького, де всі бажаючі зможуть перевірити себе.

А підсумки всєї акції дізнаємось ближче до Дня Незалежності України. Про дату, час та місце нагородження переможців буде повідомлено додатково.

Запис онлайн-трансляції можна переглянути за посиланням:

https://www.youtube.com/live/7RvwH1WyA4E?si=KOIfP89ae5ngxfXD