Мрія дослідити світ і зануритися у свободу: у Центральній міській бібліотеці ім. М.Л.Кропивницького презентували книгу Стасі Клюфас

Мрія дослідити світ і зануритися у свободу: у Центральній міській бібліотеці ім. М.Л.Кропивницького презентували книгу Стасі Клюфас

21 вересня у Центральній міській бібліотеці ім. М.Л.Кропивницького відбулася презентація книги мандрівниці, акторки й письменниці Стасі Клюфас «Подих мандрів».

Історія життя авторки нагадує казку. Стася Клюфас народилася на Одещині, у селі Борщі, що у Подільському районі. Після школи вона вступила до Львівського національного університету імені Івана Франка, де закінчила факультет культури та мистецтв. Протягом п’яти років  працювала у театрі ім. Марії Заньковецької та була впевнена, що театр – це її покликання. Але з часом світосприйняття молодої жінки змінилося. 2018-го року в Анастасії закінчився робочий контракт, і саме тоді її майбутній чоловік запропонував мандрувати Азією без обмежень. Так і вийшло. Загалом, подорож тривала 435 днів.

«До цього кроку мене спонукала мрія дослідити світ, дослідити себе у цьому світі. Не просто власний професійний розвиток, а ще й людський. Подивитися, як іще люди живуть в іншому мовному середовищі. Ось це мені було цікаво», –  говорить Стася Клюфас.

Разом із чоловіком Анастасія відвідала 6 країн: Непал, Лаос, Камбоджу, Індонезію, М’янму, Туреччину. Під час подорожі вона вела щоденник, записувала свої відкриття та переживання. А згодом, коли його перечитала, зрозуміла, що її записи й нотатки можуть бути цінними і для інших. Так народилася ідея видати книгу «Подих мандрів». За словами Стасі Клюфас, місія книги – зафіксувати моменти мандрівки, зануритися у свободу, відчути свою внутрішню трансформацію і надихнути читачів. «Подих мандрів» – більше досвід дослідження себе і аналізу своїх відкриттів. А практичні поради генерував мій чоловік», – підкреслила під час спілкування із учасниками презентації авторка книги. Молода письменниця зізналася, що постійна подорож стала її стилем життя. Сьогодні Стася не виключає й довготривалої подорожі Європою. Принаймні, таке бажання є в обох романтиків – подружжя Клюфас. А це означає, що попереду на читачів чекають нові цікаві подробиці захоплюючих подорожей!