«Мова ‒ це пісня»: відбулася заключна програма Червоного тижня проєкту «Кольорові тижні з рідною мовою»

«Мова ‒ це пісня»: відбулася заключна програма Червоного тижня проєкту «Кольорові тижні з рідною мовою»

28 травня у Каштановому сквері відбулася заключна програма Червоного тижня «Мова ‒ це пісня» із циклу культурно-освітніх заходів «Кольорові тижні з рідною мовою».

Цього разу активності проєкту перенеслися до творчого серця Миколаєва, де на дітлахів чекали різноманітні ігрові локації: «Українські хвилинки-кольоринки», «Інтернет-зупинка», «Ой у лузі червона калина», «Творча майстерня». На кожній із них усі бажаючі за допомогою фахівців філій Центральної міської бібліотеки для дітей імені Шури Кобера і Віті Хоменка могли поглибити свої знання про красу української мови, виконати пізнавальні вправи чи втілити власні таланти.

А трохи згодом хлопчики та дівчатка із задоволенням пірнули у вир інтерактивної програми, завдання якої були присвячені Червоному кольору. У такий спосіб юні миколаївці проявили свою кмітливість і словниковий запас із рідної мови. Із неабияким завзяттям діти грали у «Передавалки», відгадували загадки, відповідали на питання вікторини, змагалися у читанні скоромовок, грали у руханки, співали улюблені пісні. На найактивніших учасників розмовного клуба просто неба чекали подарунки від міського палацу культури та урочистих подій ‒ книги «Живлюща сила Ємигії» із серії «Літературна антологія Миколаївщини».

Під час програми для гостей та учасників заходу лунали пісенні номери у виконанні Софії Солощук, учасниці «Народного художнього колективу» гуртка сольного співу «Престиж» Будинку творчості дітей та юнацтва Інгульського району, керівник Тетяна Табакар. А також Мирослави Матвієнко та Аріни Дробот ‒ солісток зразкового вокального колективу «Талант» ММПК «Молодіжний», вихованок володарки Почесної відзнаки «Зірка культури міста Миколаїв»-2022 Катерини Лелеки.

Ну, і як було обіцяно, було названо ім’я переможця онлайн-челенджу тижня «Моє кольорове відкриття»! Ним став Олександр Трунов ‒ хлопчик, який першим погодився взяти участь у онлайн-частині проєкту. Учень 4-А класу ЗОШ №4 м. Миколаєва отримав у подарунок від партнера «Кольорових тижнів з рідною мовою» ‒ Миколаївського зоопарку – квиток для відвідування закладу у будь-який день. До цього ж на згадку про участь Сашко поніс додому диплом і книги від Миколаївського зоопарку та Палацу культури та урочистих подій. А ведуча тим часом вже оголосила про подальші умови перегонів!

Увага! Головним кольором наступного тижня обрано Жовтий! Тож, до 2 червня усім бажаючим пропонується додавати до інтерактивної онлайн-стіни загадки, вірші чи пісні за тематикою ЖОВТОГО кольору тижня. А ще ‒надсилати світлини з веселою назвою, що розповідатимуть про цікаві моменти заключної програми «Червоної неділі». Обов’язково треба вказати прізвище, ім’я автора, вік та не полінуватися написати заклик «Я зробив, а ти?». Наступної неділі, 4 червня, три найактивніші учасники будуть запрошені на заключну програму Жовтого тижня і заохочені дуже приємними подарунками.

Дітки розійшлися по домівках виконувати завдання, а на вільній сцені Каштанового скверу для шанувальників музичного мистецтва розпочався невеликий, але напрочуд ошатний концерт від учасниці інструментального дуету «Чарівна мелодія» Миколаївського міського палацу культури та урочистих подій Анни Кожурової, яка подарувала присутнім обробки українських народних пісень і сучасної музики, виконані на бандурі.

Друзі, нагадуємо, що проєкт «Кольорові тижні з рідною мовою» триває! На усіх бажаючих чекаємо у Каштановому сквері вже наступної неділі, об 11:00! Хто ж стане переможцем Жовтого тижня?! Нехай пощастить найбільш допитливим і цілеспрямованим!