Міжнародний день дитячої книги

Другого квітня відзначається Міжнародний день дитячої книги. Цю дату встановлено з ініціативи й за ухвалою Міжнародної ради дитячої книги. Щороку з 1967-го — у день народження Ганса Крістіана Андерсена — у всьому світі проходять заходи, присвячені дитячій літературі й читанню. Також до цього свята приурочують проведення Всеукраїнського тижня дитячої та юнацької книги.

 Дитяча література, як жанр, з’явилася не так вже давно. Перші книжки для дітей були написані тільки в XVII столітті, а до тих пір розважальні та повчальні історії передавалися виключно з вуст в уста. Колискові пісні, казки, народні оповідання – становили початки дитячої літератури, що нині активно розвивається та збагачується неперевершеними історіями.

Дитячі книги вбирають у себе цілий світ, а їхнє нескінченне строкате різноманіття тішить все нові й нові покоління. Герої казок проходять з нами через все життя – Попелюшка, Аліса, Том Сойєр, Мауглі, Карлсон, Піноккіо, Котигорошко – вони, та інші герої дарують нам світ пригод і випробувань, а також вчать життєвим принципам, добру, мудрості, силі, терпінню, кмітливості.

Цього святкового дня Центральна міська бібліотека для дітей ім. Ш.Кобера і В.Хоменка дарує своїм юним читачам низку електронних ресурсів, присвячених дитячій літературі.

Пропонуємо прогулятися світом дивовижних створінь та познайомитися з книгою «Хоббіт, або Туди і Назад».

Усміхнемось, переглядаючи віртуальну виставку «Країна Всеволода Нестайка», дізнаємось про життя і творчість видатного дитячого письменника та долю його книг.

Літературний глобус за творчістю Ж.Верна «Надзвичайні подорожі та фантастичні пригоди».

Буктрейлери до відомих дитячих книг

«Маленький принц» А. Екзюпері — це філософська казка про вірність, нетерпимість до зла, що знайде відгук в кожній душі.

 

Книга Олександра Волкова «Чарівник Смарагдового міста» — це історія про дивовижні пригоди дівчинки Еллі та її песика Тотошки, веселого солом’яного чоловічка Страшили, добросердного Залізного Дроворуба і Сміливого Лева.

 

«Снігова королева» — це казка про дружбу, любов і віру. Історія про незламний дух однієї маленької дівчинки, яка проходить дуже довгий шлях заради порятунку дорогої людини.

 

Казка Астрід Ліндгренд «Міо, мій Міо» — добра і чарівна історія. Якщо тобі сумно і самотньо, твоя уява завжди допоможе тобі. Вона може занести тебе до країни, де король — твій батько, а ти сам — прекрасний принц Міо.