“Мій Миколаїв”: городянам і гостям міста презентували міні – енциклопедію для дітей та дорослих

“Мій Миколаїв”: городянам і гостям міста презентували міні – енциклопедію для дітей та дорослих
Сьогодні, 19 березня, в Палаці творчості учнів м. Миколаєва, в рамках Міжнародного конкурсу шкільних медіа і ХVIІ виставки місцевих видавництв «Миколаївська книга», було презентовано міні-енциклопедію для дітей та дорослих  «Мій Миколаїв».
З надзвичайно цінним і цікавим виданням, яке побачило світ наприкінці минулого року в Миколаєві, учасників конкурсу – початківців у сфері “медіа”, дітей з різних міст України ознайомила частина авторського колективу літературного доробку. А саме: Майборода Лариса Миколаївна – методист науково-методичного центру управляння освіти, Олена Валентинівна Сергєєва – бібліограф Центральної міської  бібліотеки ім. М.Л. Кропивницького та Дєдкова Лада Володимирівна – методист ММЦ та КР.
 Про ініціаторів, ідейних натхненників та подальшу долю книги розповіла присутнім Лада Володимирівна. За її словами, ідея створення цього видання належить відомій в Миколаєві творчій особистості – письменнику, краєзнавцю, режисеру, актору, начальнику управління з питань культури та охорони культурної спадщини Миколаївської міської ради  Юрію Любарову. Більше 10 років тому, у 2007-му році, його книга «Моє улюблене місто Миколаїв» була визнана кращою книгою для дітей та юнацтва області на конкурсі «Миколаївська книга» і мала декілька перевидань. Також літературна робота була представлена  і в електронному форматі та у якості інтернет-сайту. Основною причиною перевидання енциклопедії зараз стало те, що з плином часу Миколаїв змінюється, підростає нове покоління юних городян, які потребують нової, осучасненої та удосконаленої розповіді про рідне місто. Тому, управлінням з питань культури та охорони культурної спадщини Миколаївської міської ради було ініційовано видання оновленої енциклопедії за кошти міського бюджету. Тож, завдяки  копіткій роботі авторського колективу наприкінці 2018 року, з нагоди Нового року та Різдва, книгу про Миколаїв отримали у подарунок всі 5100 першокласників Миколаєва. З’явилася вона також на полицях міських бібліотек.
Тепер, в цікавій і доступній формі можна дізнатися про історію та сьогодення Миколаєва. Під обкладинкою зі знайомим всім миколаївцям силуетом – корисні факти, яскраві картинки, видатні особистості, якими пишається наш край, захоплююча подорож старовинними вулицями і сучасними знаковими місцями рідного міста.
 В ході презентації книги методист науково-методичного центру управляння освіти Майборода Лариса Миколаївна детально розповіла “медійним” початківцям про знакові події Миколаєва, які описані та проілюстровані на сторінках видання. Поцікавилась у молоді з інших міст України про тематичні видання у їхніх містах та про цікавинки, які б вони хотіли бачити у подібних виданнях.
По закінченню захоплюючої зустрічі – віртуальної подорожі видатними місцями і подіями Миколаєва, бібліограф Центральної міської  бібліотеки ім. М.Л. Кропивницького Олена Валентинівна Сергєєва поділилася з гостями заходу своєю скарбничкою перевірених інтрнет – ресурсів. На запропонованих сайтах юні краєзнавці зможуть знайти не тільки багато корисного і цікавого, а 100% ознайомитися саме з достовірною інформацією з даного питання.