Міський огляд – конкурс читців “Нас єднає Тарасове слово” – руйнує кордони та об’єднує талановиту молодь з усього міста

Головна / Міський огляд – конкурс читців “Нас єднає Тарасове слово” – руйнує кордони та об’єднує талановиту молодь з усього міста

15 березня в Кульбакінському будинку культури відбувся VІ міський огляд – конкурс читців “Нас єднає Тарасове слово”.

Організаторами конкурсу виступили: управління з питань культури та охорони культурної спадщини Миколаївської міської ради, Міський методичний центр клубної роботи, Кульбакінський БК.

Урочисто відкрив захід та привітав присутніх з 205-ю річницею від дня народження Тараса Шевченка голова журі, директор – художній керівник Миколаївського академічного художнього російського драматичного театру Артем Свистун. Після чого протягом 3 годин з уст юних дарувань з усього міста лунали пророчі твори генія української культури та літератури – Тараса Григоровича.

Цьогоріч огляд-конкурс було відзначено як конкурс, який руйнує кордони, виходячи на міжнародний рівень, адже чутка про цю культурну подію в житті Миколаєва дійшла до Казахстану. Саме на VI конкурс, за всю його історію існування, звернула увагу українська родина з Казахстану, яка мріє і бажає спілкуватися рідною мовою за межами України і проявляти себе у конкурсах подібного спрямування. Так, не вагаючись, 10-ти річна Софія Головчук з міста Павлодар, Казахстан надіслала відео-виступ, який настільки вразив і підкорив журі, що їй було присуджено І місце у відповідній віковій категорії.

Цього дня не шкодували емоцій, аби переконати слухачів у потужності та силі творчості Кобзаря, і юні дарування з усього міста, а саме: вихованці гуртків художнього слова та учасники аматорських театральних колективів міських закладів культури, учні загальноосвітніх навчальних закладів, студенти коледжів та вузів міста, представники центрів позашкільної роботи. Так, самовіддано та артистично, під музичний супровід та в яскравих образах літературних героїв, свої таланти продемонстрували близько 80 учасників віком від 7 до 21 року.

Динамічності та завзятого настрою конкурсу додали виступи творчих колективів Кульбакінського БК та неперевершених керівників інструментального ансамблю бандуристів “Мальви” Миколаївського міського палацу культури та урочистих подій – Тетяни та Анни Кожурових і солістки вокальної студії Палацу Валентини Овсяннікової. Вишукані концертні номери стали окрасою заходу та гармонійно вплелися у вінок оспівуваної творчості Тараса. 

Усі учасники показали себе з найкращої сторони, тож за підсумками роботи журі було визначено переможців.

Гран – прі міського огляду – конкурсу читців “Нас єднає Тарасове слово” здобув учень Миколаївського муніципального колегіуму ім. В.Д.Чайки Арсеній Гаврилюк.

У номінації “Художнє читання” переможцями міського огляду – конкурсу читців було визначено:

Вікова категорія 7 – 9 років:

 • І місце – Тетяна Лукашук (театральна студія “Ветер перемен” ММПК і М);
 • ІІ місце – Артур Кугут ( ЗОШ №35);ІІІ місце – Ксенія Андрієвська ( ЗОШ №35).

Вікова категорія 10-12 років:

 • І місце – Софія Головчук (м. Павлодар, Казахстан);
 • ІІ місце – Олександра Бірюк (народний аматорський колектив молодіжний театр С.Т.У.К.” ММПК і М);
 • ІІ місце – Даніїл Шепелевич (ЗОШ №19);
 • ІІІ місце – Вероніка Мамот (гурток літературної творчості “Альтанка” Дитячого центру позашкільної роботи Корабельного району);
 • ІІІ місце – Софія Турчина (Дитяча школа мистецтв №2).

Вікова категорія 13 – 16 років:

 • І місце – Олена Вахницька (театральна студія “Апельсин”, Кульбакінського БК);
 • ІІ місце – Катерина Боровська (ЗОШ №26);
 • ІІ місце – Дар’я Дарієнко (творчий колектив “Крила” ЗОШ №60);
 • ІІІ місце – Діана Коломієць (Миколаївський муніципальний академічний коледж);
 • ІІІ місце – Веніамін Орлов (ЗОШ №14).

Вікова категорія 17 – 21 рік:

 • І місце – Юлія Шиян (Миколаївський муніципальний академічний коледж);
 • ІІ місце – Катерина Бриндя (Миколаївський муніципальний академічний коледж);
 • ІІІ місце – Віра Ткаліч (Миколаївський національний університет ім. В. Сухомлинського).

У номінації “Малі форми театрального мистецтва” переможцями міського огляду – конкурсу читців було визначено:

 • І місце – Народний молодіжний театр Современник (ММПК Молодіжний“);
 • ІІ місце – Дитячий центр позашкільної роботи Корабельного району;
 • ІІІ місце – Творчий колектив ЗОШ №48.

Всі учасники огляду – конкурсу читців отримали дипломи та подарунки від організаторів. Потішили спеціальними призами конкурсантів і партнери конкурсу – Міжнародний класичний університет ім. Пилипа Орлика. На конкурсі даний вуз представляла директор культурного центру – Навроцька Вікторія Вікторівна, яка відзначила 4 читців сертифікатами, що дають право на навчання у вищезазначеному виші на особливих умовах.

Піднесена атмосфера, що панувала в залі, проникливі, зосереджені та натхненні погляди глядачів і журі, допомогли артистам в повній мірі розкритися, донести основну думку декламованого твору та торкнутися глибин душі кожного, хто здатен мислити, мріяти і відчувати по-справжньому.