Миколаївців запрошують на ХІ міські екочитання

Миколаївців запрошують на ХІ міські екочитання
1-2 листопада в Миколаєві проходитимуть XI Миколаївські міські екологічні читання «Збережемо для нащадків» під патронатом міського голови та за підтримки департаменту ЖКГ Миколаївської міської ради. Тема цьогорічних читань: «Міські агломерації та їх вплив на навколишнє середовище».
Урочисте відкриття ХІ Миколаївських міських екологічних читань «Збережемо для нащадків» відбудеться 1 листопада об 11:00 в Центральній міській бібліотеці ім. М.Л. Кропивницького (вул. Потьомкінська, 143-а).
Основними виконавцями та партнерами заходу виступають: управління екології та природних ресурсів Миколаївської облдержадміністрації, управління екології департаменту ЖКГ Миколаївської міської ради, Центральна міська бібліотека ім. М.Л. Кропивницького, Міський центр екологічної інформації та культури бібліотеки №2, Благодійний фонд МЕТА тощо.
В ході Екочитань учасники розглянуть питання екологічної складової управління процесом урбанізації,  санітарно-гігієнічного стану водних об’єктів,  атмосферного повітря і ґрунту та впливу промисловості, транспорту на навколишнє середовище. Відбудеться обмін досвідом щодо збереження і розвитку природного комплексу, озеленення територій, природно-заповідного фонду.
Протягом двох днів роботи Читань у форматі круглого столу відбудеться обговорення кращих практик місцевого самоврядування з реалізації міських екологічних програм та проектів. Своїм досвідом створення і реалізації міських екологічних програм поділяться у скайп-форматі представники Луцької та Хмельницької міських рад.
В рамках Читань пройде III Ярмарок екологічних громадських проектів та ініціатив на відкритому інформаційно-просвітницькому майданчику «Новий Миколаїв», де відбудеться зустріч з ініціаторами проектів-переможців 2018, 2019 рр. Громадського бюджету м. Миколаєва.
В ході Екочитань на юнацтво та молодь чекає окремий захід, під час якого будуть представлені мультфільми вихованців студії фотографії та анімації «ФотоКрок» Міської станції юних техніків, малюнки учнів Дитячої художньої школи м. Миколаєва та фотороботи членів Миколаївського молодіжного творчого клубу «Імпульс». Пройде нагородження переможців пазл-квесту «Зеленими стежками рідного міста».
Відбудеться презентація збірника «Зеленої книги шелест», на якій миколаївські автори продекламують свої вірші.
Арт-супроводження Читань забезпечують: студія фотографії і анімації «ФотоКрок» Міської станції юних техніків м. Миколаєва; Миколаївський молодіжний творчий клуб «Імпульс»; Дитяча художня школа м. Миколаєва; Бюро з питань екології української греко-католицької церкви.
За результатами екологічних читань буде видано збірку матеріалів.