Миколаївців ознайомили з творчістю вірменського митця слова Ованесом Туманяном

Миколаївців ознайомили з творчістю вірменського митця слова Ованесом Туманяном
13 лютого у Центральній міській бібліотеці ім. М. Л. Кропивницького в рамках циклу зустрічей “Література народів Миколаївщини” відбувся літературний вечір “Народний поет Вірменії”. Тематичний захід було приурочено до 150-річчя від дня народження видатного митця Ованеса Туманяна і Міжнародного дня рідної мови.
Поет і прозаїк, публіцист і критик – Ованес Туманян присвятив життя служінню своїй батьківщині за допомогою слова. У своїй творчості він підіймав важливі проблеми щастя вірменського народу, боротьби за краще майбутнє, творення сильної та справедливої нації, просвіти, зміцнення міжнародних культурних зв’язків та миру. Саме тому, вірші та оповідання Туманяна вважаються національною спадщиною, і у Вірменії їх змалечку знає кожен.
За підтримки Спілки вірмен України Миколаївської області та вірменської недільної школи пам’ять видатного митця вшанували представники національних меншин і культурна інтелігенція Миколаївського краю.
На початку зустрічі виступили Повноважний Представник першого Президента України, заслужений працівник культури України Горчаков А. А. та депутат Миколаївської міської ради Єнтін В. О.. Гості зустрічі відзначили важливість проведення меморіальних культурних заходів, висловили слова вдячності організаторам літературного вечора й вручили щедрий подарунок вірменській спільноті. Упродовж заходу до привітань також долучалися: голова Ради національних товариств Миколаївської області Каймаразова Л. М., голова Ради старійшин Ради національних товариств Каймаразов М. Д., перший голова вірменської общини Миколаївщини Шамян С. Р. зі своєю дружиною, головний спеціаліст Управління культури, національностей та релігії Миколаївської ОДА Чебатарьов В. О., волонтер Русецька Л. С..
В ході зустрічі на гостей чекала невелика лекція про життя і творчість Ованеса Туманяна, читання вишуканих зразків його поезії вірменською, українською та російською мовами, перегляд екранізацій його казок, проникливі виступи мудрих педагогів недільної школи Захаряна Л.А. та Хачатурян Ю.Г., а також патріотичні пісні й танці революційних змін.