Миколаївський зоопарк: 120 років живої казки

Миколаївський зоопарк: 120 років живої казки

Сьогодні святкує поважний ювілей – 120-річчя з дня заснування –  гордість і візитна картка нашого міста, один з найстаріших, найбільших і найкращих в Україні зоологічних парків – Миколаївський зоопарк.

Кожна добра справа і велике досягнення починається з захоплення і любові. Саме від захоплення міського голови Миколаєва на початку ХХ століття Миколи Павловича Леонтовича акваріумістикою і його любові до природи починає свою історію наш зоопарк. Це був непростий шлях зростання і розвитку: від приватної колекції – до потужного науково-дослідницького і туристичного об’єкту загальнодержавного значення, від замкнутого склом океану в мініатюрі – до справжнього казкового острову посеред промислового міста, що  увібрав у себе живі образи дикої природи п’яти континентів.

Сьогодні Миколаївський зоопарк представляє найбільшу в Україні колекцію диких тварин, дендропарк з більше ніж 200 видів унікальних рослин з різних куточків планети,  єдиний в нашій країні масштабний комплекс експозицій для тварин-гігантів «Українське сафарі». І це не лише місце для прогулянок городян і гостей міста. В зоопарку проводять величезну роботу з вивчення та збереження рідкісних видів тварин. Миколаївський зоопарк – єдиний представник України у Всесвітній асоціації зоопарків і акваріумів (WAZA), кандидат у членство Європейської асоціації зоопарків і акваріумів (ЕAZA), член Євразійської регіональної асоціації зоопарків і акваріумів (ЕARAZA), Міжнародної системи обліку тварин. Заклад є одним з ініціаторів створення Української  асоціації зоопарків і акваріумів (UAZA), президентом якої є директор Миколаївського зоопарку Володимир Миколайович Топчий.

Чимало міжнародних та державних нагород відзначають досягнення зоопарку, але головною подякою залишається кожне новонароджене в ньому дитинча рідкісних представників фауни, радість в очах дітей і дорослих підчас спілкування з дикою природою, щасливі посмішки на обличчях відвідувачів і виховання в суспільстві дбайливого ставлення до планети, на якій ми живемо всі разом.

І все це – захоплення і любов, відданість і наполеглива праця кількох поколінь десятків і сотень людей, які вірять: «Тільки нашими спільними зусиллями ми зможемо зберегти світ диких тварин». Дякуємо за чудову казку живої природи, яку ви даруєте нам щодня!

З ювілеєм тебе, наш улюблений Миколаївський зоопарк!