«Микола Вінграновський і ми»: миколаївці пригадали значущі сторінки творчості відомого краянина

«Микола Вінграновський і ми»: миколаївці пригадали значущі сторінки творчості відомого краянина

4-го листопада відвідувачі Центральної міської бібліотеки імені М.Л. Кропивницького взяли участь у культурно-освітній лекції «Микола Вінграновський і ми». Захід присвячений 85-й річниці нашого відомого земляка, талановитого актора та режисера, чудового поета-лірика, майстерного прозаїка, дитячого письменника.

Микола Вінграновський ‒ один із найяскравіших представників шістдесятництва ‒ був знаковою фігурою для покоління, яке виховувалося на засадах пам’яті про війну, любові до культури, науково-технічного прогресу, включно з освоєнням космосу. Він здобув високу оцінку власного творчого доробку у сучасників, а також був відзначений низкою престижних нагород.

Учасники зустрічі зробили спробу актуалізувати творчість митця в соціальних, історичних, культурних реаліях нашого сьогодення. Про значення, проблемні й цікаві моменти осмислення діяльності Миколи Вінграновського у сфері кінематографу розмірковували:

  • доктор філологічних наук, професор Олександр Пронкевич;
  • докторка філологічних наук, в.о. професора Світлана Підопригора.

Для гостей заходу у виконанні Олега Кедіса пролунала пісня Наталії Круміленко, на слова Миколи Вінграновського, в обробці Ольги Славної.

Творчість талановитого краянина наповнила серця присутніх теплом любові до рідної землі, а також привернула увагу до цікавих сторінок історії малої та великої Батьківщини.