«Микола Леонтович – співець радощів і смутку»: у бібліотеці імені Марка Кропивницького відбулася літературно-історична читацька конференція

«Микола Леонтович – співець радощів і смутку»: у бібліотеці імені Марка Кропивницького відбулася літературно-історична читацька конференція

Минулої суботи на першу зустріч у 2022-му році в Центральній міській бібліотеці імені М.Л. Кропивницького зібралися члени Мовно-історичного клубу. Спілкування було присвячене авторові всесвітньовідомої обробки «Щедрика», реформаторові української музики Миколі Леонтовичу. Співорганізаторами літературно-історичної читацької конференції «Микола Леонтович – співець радощів і смутку» виступили члени ГО «Українське товариство «Просвіта» Миколаївщини» і Миколаївський осередок «Просвіти» імені Миколи Аркаса.

Цікавими несподіванками для гостей заходу стали зустрічі в онлайн режимі з відомими в Україні дослідниками життєвого й творчого шляху митця. Особливий інтерес викликали розповіді української письменниці, авторки роману «Прилетіла ластівочка» Ірен Роздобудько, виконавця головної ролі у фільмі «Микола Леонтович та його «Щедрик»», музиканта, хормейстера, викладача та священника Назарія Давидовського, завідувачки Музею композитора М.Д. Леонтовича у селі Марківка Вінницької області Ольги Прокопенко. Представниками миколаївської локації конференції були Омелян Шпачинський, професор, музикант, музикознавець, заслужений працівник культури України та тріо «Акварель» Миколаївського міського палацу культури та урочистих подій.

Творчий діалог, який відбувся у рамках літературно-історичної читацької конференції, значно розширив коло знань сучасників про талановитого композитора, що значною мірою посприяє подальшому вивченню білих плям життєвого і творчого шляху відомого українця – Миколи Леонтовича.