«Кубишка-травниця»: у бібліотеці імені Марка Кропивницького пройшов майстер-клас з виготовлення традиційних ляльок

«Кубишка-травниця»: у бібліотеці імені Марка Кропивницького пройшов майстер-клас з виготовлення традиційних ляльок

15 листопада у Центральній міській бібліотеці ім. М.Л. Кропивницького пройшов майстер-клас «Кубишка-травниця». Захід відбувся за ініціативи ГО «Культурно-мистецька асоціація «Арт-спокуса» та за підтримки дружнього до жінок та дівчат простору «Вільна».

Тренерка Анна Сальник розпочала зустріч цікавими фактами про народну ляльку-травницю. Наші пращури вірили, що вона здатна була не тільки оберігати здоров’я людей, а й відлякувати темні сили. Тож, дотримуючись традицій, учасниці заходу підготували рослинний мікс із м’яти, чебрецю, полину, лаванди, липи, ромашки, деревію та кропиви.

Здавна кубишка-травниця була невід’ємною частиною кожної оселі. Таку ляльку навіть давали малечі для ігор, щоб у дитини завдяки ароматерапії зміцнювався імунітет. Слід трішки розім’яти у руці м՛яку іграшку, як духмяний аромат цілющих трав наповнить дім. Такий запашний оберіг зберігали в помешканні протягом двох років.

Для створення кубишки учасникам майстер-класу знадобилися біла та кольорова тканини для тулубу та спідниці, де й розмістили цілющі трави. Також панянки декорували свої вироби, додавши барвисту хустку, фартух та різнобарвні стрічки.

Захід пройшов весело та з користю. Майстрині залюбки надихалися спілкуванням та цілющими пахощами духмяних трав.