Карнавальною ходою, креативними фотозонами та феєричними презентаціями казок країн ЄC миколаївці відсвяткували День Європи

Головна / Карнавальною ходою, креативними фотозонами та феєричними презентаціями казок країн ЄC миколаївці відсвяткували День Європи

19 травня в Миколаєві гучно та з європейським колоритом відсвяткували День Європи в Україні!

Цього дня на площі перед Обласним палацом культури під керівництвом відомого німецького диригента Ганса Вільгельма Кауфманна відбувся гітарний флешмоб за участю близько 250 артистів, які виконали гімн Європейського Союзу – оду Бетховена “До радості”.

Таку велику кількість гітаристів в одному оркестрі сформовано вперше в Україні. Тож Експертна рада Національного Реєстру Рекордів України розглядає можливість щодо реєстрації творчого проекту, як нового рекорду.

Далі на гостей свята чекав справжній вир подій, який окунув усіх присутніх в дивовижний та загадковий світ легенд і казок 28 країн – учасниць ЄС.

Розпочалося святкування з масштабного та надзвичайно видовищного дійства – Європейської карнавальної ходи. Сотні студентської та учнівської молоді пройшлися центром міста, презентуючи країни Євросоюзу та дотримуючись казкової тематики.

Очолила ходу прапороносна група, до якої увійшли відомі миколаївські спортсмени: чемпіон зимових Олімпійських ігор-2018 Олександр Абраменко, професійний боксер, чемпіон України Сергій Дерев’янченко, чемпіонка світу та Європи з академічного веслування Світлана Стурікова, бронзовий призер чемпіонату Європи з легкої атлетики Олена Волощина. В Європейському параді також взяли участь Миколаївський міський голова Олександр Сєнкевич, його перший заступник Володимир Криленко, віце-мер Олександр Омельчук, радник з економічних питань Генерального консульства Румунії в Одесі Валентин Мамант, віце-консул Генерального консульства Республіки Туреччина в Одесі Емре Гюлер.

Зустрічали Євроходу на Соборній площі гала – концертом “Миколаїв Європейський” за участю творчих колективів міських закладів культури, які створювали цього дня святкову атмосферу на головній площі міста.

В оточенні фотозон у стилі казок та тематичних локацій, які перетворили площу на справжнє Європейське містечко, і відбулося офіційне відкриття Дня Європи в Миколаєві!

Після чого розпочалося справжнє шоу. В рамках молодіжного фестивалю презентацій країн Євросоюзу студенти та учні 33 закладів освіти міста представили весь колорит легенд і казок Старого світу, познайомили з найвідомішими казковими героями та подарували миколаївцям дійсно європейське свято.

Завершився вечір на драйвовій ноті виступами гуртів White Sunday (м. Миколаїв) і СЕЛО & ЛЮДИ (м. Харків).