Іскри творчості запалюють зірки: у Миколаєві визначили володарів Почесного звання «Зірка культури»

Іскри творчості запалюють зірки:  у Миколаєві визначили володарів Почесного звання  «Зірка культури»

9 листопада Україна відзначає Всеукраїнський день працівників культури та майстрів народного мистецтва. Враховуючи внесок працівників культури у відродження національних традицій, розвиток народної творчості, активну культурно-просвітницьку діяльність та на підтримку волевиявлення української громадськості, в Україні відзначається свято всіх, причетних до розвитку галузі та популяризації мистецтва серед широкого загалу співвітчизників.

Традиційно, на початку листопада, професійні діячі та аматори культури і мистецтва Миколаєва, які протягом останнього року зробили значний прорив у своїй справі, нагороджуються Почесною відзнакою «Зірка культури», започаткованою у 2017 році за ініціативи управління з питань культури та охорони культурної спадщини Миколаївської міської ради.

Вже більше двадцяти діячів культури і художніх колективів Миколаєва, які присвятили своє життя служінню мистецтву та внесли вагомий особистий внесок у розвиток культури міста, стали володарями цього Почесного звання. Кожен з лауреатів залишив свій, унікальний слід у культурному житті міської громади.

Минає ще один рік, сповнений для талановитих миколаївців творчих злетів, карколомних експериментів та нових креативних форм творчості. Навіть за жорстких обмежень, зумовлених пандемією і карантином, працівники культури у непростих і  незвичних для себе умовах кожного дня доводять, що мистецтво живе всюди, плекаючи в нас лише добрі та світлі почуття.

Рішенням Художньої ради при управлінні з питань культури та охорони культурної спадщини Миколаївської міської ради, засідання якої відбулося 30 жовтня, за непересічний талант, досягнення високих творчих результатів Почесну відзнаку «Зірка культури» у 2020-му році отримують:

Ігор Белічко – керівник народного художнього колективу ансамблю танцю «Юність Прибужжя» Палацу творчості учнів м. Миколаєва, засновник і хореограф колективу «Braves crew». Ігор активно розвиває сучасні стилі танцю на теренах Миколаєва. «Braves crew» – єдина команда в нашому місті, яка взяла участь у відбірковому етапі World of Dance HBO, продюсером телевізійної версії якого є голлівудська зірка Дженіфер Лопес. Ігорю Белічко вдалося організувати у Миколаєві цілу низку майстер-класів від топових хореографів України.

Владислав Коршунов – композитор, викладач з класу «Контрабас» Миколаївського фахового коледжу музичного мистецтва, артист Муніципального камерного оркестру Миколаївського міського палацу культури та урочистих подій, член Національної спілки композиторів України, лауреат обласної премії ім. М. Аркаса. У творчому доробку композитора симфонічна, камерна, інструментальна музика, обробки українських народних пісень. Владислав написав музику до багатьох театральних вистав, радіоспектаклю «Ступай со мной» та літературно-музичної постановки «Скорбя и ликуя». Він є засновником клубу композиторів «Ad libitum», який об’єднує понад 20 миколаївських композиторів, та ініціатором і співорганізатором Миколаївського міського відкритого фестивалю композиторського мистецтва академічного спрямування «Вечір прем’єр». У 2020 році за редакцією Владислава Коршунова вийшла і була презентована збірка «Пісні та романси: вокальні твори миколаївських композиторів у супроводі фортепіано».

Андрій Криворучко – директор Дитячої музичної школи №8 та диригент естрадно-симфонічного оркестру Миколаївського фахового коледжу музичного мистецтва. Цей творчий рік став для Андрія Борисовича надзвичайно насиченим і яскравим. Зокрема, слід відзначити серію концертів «Прогулянки Монмартром», де митець виступив як виконавець, у співпраці з артистами Миколаївської обласної філармонії, проєкт «Українські народні мелодії в джазових обробках та авторських аранжуваннях» на сцені Миколаївського академічного художнього російського драматичного театру, в якому він виступив як автор та диригент. У творчому доробку Андрія Борисовича: авторство у дитячому музично-художньому проєкті «Мистецтво просто неба» в парку Народний сад; керівництво проєктом «Студія звукозапису для учнів мистецьких шкіл Миколаєва», де саме він є автором аранжувань. Багаторазові виступи з учнівським ансамблем гітаристів «Байор» ДМШ № 8 та з «Acoustic Band» і Тетяною Орловою отримали чимало схвальних відгуків від городян.

В’ячеслав Латко – старший викладач кафедри музичного мистецтва ВП «Миколаївська філія Київського національного університету культури і мистецтв»; диригент камерного оркестру «Ars-Nova» та естрадно-симфонічного оркестру Миколаївської обласної філармонії. Визначними подіями у творчому житті митця цього року стали: концерт «Ніч у театрі», «Великий Новорічний концерт», Концерт до Дня всіх закоханих, концертна програма до Дня Європи, «Хіти класичної музики», Миколаївський міський відкритий фестиваль композиторського мистецтва академічного спрямування «Вечір прем’єр», активна робота у Миколаївському клубі композиторів «Ad libitum».

Сергій Мельников – журналіст ТРК «МАРТ», ведучий знакових масових заходів у Миколаєві та в Україні, автор культурних і спортивно-розважальних проєктів. Протягом останнього творчого року виступив у ролі члена авторських груп таких мюзиклів як: «Отель Санрайз», «Амур не промажет», «Мужчины на сносях», що ставились на базі ММПК «Молодіжний», зібравши тисячі глядачів. Він є автором і актором багатьох із музичних кліпів на міську тематику, які переглянули у соцмережах більше чотирьох мільйонів користувачів. Сергій плідно співпрацює з відомими миколаївськими режисерами, сценаристами, акторами, музикантами і хореографами. Разом з однодумцями створив творче об’єднання «Обычные люди», у складі якого, окрім професійних артистів, є і аматори, що дозволяє залучати сьогодні до культурних заходів ще більше творчих, обдарованих талантом миколаївців.

Щиро вітаємо всіх колег із прийдешнім професійним святом, а володарям Почесного звання «Зірка культури» зичимо невичерпного натхнення, потужної творчої енергії та нових приголомшливих ідей!