Інтеркультурний проєкт: яскраві миті звітних концертів клубних закладів культури

Інтеркультурний проєкт: яскраві миті звітних концертів клубних закладів культури

Інтеркультурний проєкт «Миколаїв. Ми різні. Ми разом!» зібрав у своє коло багато друзів. До великого творчого марафону долучилася й численна родина дорослих і юних аматорів закладів культури клубного типу. У різнокольоровій  палітрі звітних концертних програм кожен заклад яскраво заявив про себе, зберігаючи свій стиль, репертуар і глядача.

11 травня жителів мікрорайону на святкову програму «Мистецька мозаїка» запросили учасники творчих колективів Матвіївського будинку культури. Під час концерту юні музиканти ансамблю гітаристів «Ангіма» під керівництвом Олександри Воловіної представили чудові номери, наповнені молдавським та іспанським національним колоритом. Креативний підхід та інтернаціональне виконання пісні «Ой у лузі червона калина» на згадку про співдружність народів підготували учасники вокальної студії «Golden voice», керівниці Марія Нафталімова та Олександра Кім.

13 травня Кульбакінський будинок культури став епіцентром творчості, натхнення та неймовірної енергії. Відбувся звітний концерт «Мистецтво – мова єднання», де свої таланти продемонстрували як юні, так і дорослі учасники творчих колективів. Серед різнобарв’я номерів європейського колориту програмі додали танцювальний номер «Іспанія» від хореографічного колективу «RedDance», легендарна Bésame mucho у виконанні Геннадія Шульгіна, керівника вокального колективу «Сузір’я», атмосферна композиція «No Roots» у  виконанні Аліни Дудченко та Олени Янковської з вокального колективу «Belcanto» та відомі світові хіти від вокально-інструментальної групи «Шоста струна».

15 травня дружна родина вихованців колективів Великокорениського будинку культури запросили гостей у творчу подорож «Сімейний круїз. У пошуках скарбу серця». Кожна зупинка наближала мандрівників до бажаної знахідки й дарувала присутнім неповторний колорит як українських пісень і запальних танців, так і традицій інших народів. Юна виконавиця Марія Соколова додала заходу драйву пісенного конкурсу «Євробачення», який, як відомо, є платформою для об’єднання різних культур. Дівчинка виконала пісню «Bird of Pray», яку цього року заспівав український гурт Ziferblat. Танцювальний колектив «Максимум» заполонив серця гостей енергетикою циганського танцю, а Захар Швець виконав хореографічну композицію в стилі Майкла Джексона.

16 травня на концертну програму «Миті єднання» жителів свого  мікрорайону запросили талановиті вихованці творчих колективів Малокорениського будинку культури. У затишній атмосфері гості насолоджувалися пісенними й хореографічними номерами, пронизаними любов’ю до рідного міста й країни. У виконанні Світлани Кулікової також прозвучала пісня естонською мовою, а середня група хореографічного колективу «Натхнення» виконала танцювальну композицію «Freed From Desire». Кавер-гурт «Флеш» запропонував незвичне виконання пісні «Ой у лузі червона калина». Її рядки пролунали українською, естонською та грузинською мовами.

16 травня в Тернівському будинку культури глядачі бурхливими оплесками зустрічали учасників концертної програми «Свобода лунати». Серед яскравих концертних номерів особливу увагу привернула авторська пісня учасниці вокальної групи «Родина» Тамари Городничої «Ми бажаємо вам щастя». Чимала частина жителів мікрорайону є носіями болгарської культурної спадщини в Миколаєві.  А це –  старовинні обряди, запальні танці та пісні, сповнені душевного тепла. Ганна Вавілова, керівниця вокального гуртка «Мрій», подарувала присутнім пісню «Моя Болгарія», а ансамбль народного танцю «Хоро» (керівник Світлана Уманець) виконав болгарський народний танець «Огнено Хоро».

17 травня натворчому концертному звіті «Мистецький розмай» у Миколаївському міському палаці культури та урочистих подій дивували слухачів перлинами національної та європейської музики. У виконанні учасників інструментального ансамблю «Мальви» та дуету «Чарівна мелодія» лунали народні мотиви. Вокальна студія під керівництвом Вікторії Осадчої представила зразки класичної вокальної музики. А учасники Клубу композиторів «Ad Libitum» запропонували інструментальні твори, написані у жанрових традиціях і стилях різних країн. Завершився захід авторською музичною композицією Еліни Образцової «Україна».

А творчі колективи підрозділів Миколаївського міського палацу культури і мистецтв цього ж дня запросили глядачів у віртуальну театралізовану мандрівку «Маятник часу», де познайомили з культурою європейських народів від античних часів і до сьогодення. Колорит національних культур, зокрема, продемонстрували учасники студії народного танцю «Перлина», виконавши «Танець Муз», нестінарську хореографічну композицію «Петрунько», а також іспанський та єврейський танці. Творчий номер «Амадеус» підготували вихованці студії танцю «AZART». Володар Почесної відзнаки «Зірка культури міста Миколаїв» Іван Носик заспівав іспанською всім відому «Гранаду», а з учасниками народної оперно-вокальної студії ім. Ніни Западинської – італійську пісню «Funiculi, funicula».

23 травня творчі колективи ММПК «Корабельний» також порадували своїх глядачів яскравою концертною програмою, насиченою цікавинками як з української культури, так і мистецькими перлинами культурної спадщини інших народів. «Американський джайв» та латиноамериканський танець в стилі румба «Романтична зустріч!» запропонували вихованці народного ансамблю бального танцю «Фантазія». Кавер на пісню «SWAY» пролунав у виконанні старшої групи студії естрадного вокалу «SOLO». «Східна красуня» – так називався номер від аматорської циркової студії «Freedom to fly», а хореографічну композицію «Свято Афродіти» представили учасники зразкового ансамблю танцю «Водограй».

Дякуємо всім аматорським колективам міста та їх керівникам за творчий дарунок жителям МІСТА-ГЕРОЯ Миколаєва. У широкому багатонаціональному розмаїтті ми сьогодні переживаємо одні з найскладніших часів історії країни. Ми різні, але ми разом! У своїй індивідуальності, повазі до традицій попередніх поколінь і у спільній любові до рідної країни!