15 травня у Виставковій залі Миколаївського палацу культури і мистецтв пройшов вернісаж виставки творчих робіт учнів і викладачів Дитячої художньої школи м. Миколаєва «Артпроєкти та етнодизайн ДХШ». Ця мистецька подія набула ще більшої значущості, адже відбулась у Всесвітній день вишиванки. Привітати юних художників прийшло багато поціновувачів творчості й друзів у сорочках із яскравим орнаментальним різнобарв’ям.
«Якщо зібрати всі образи, представлені у цій залі, вийде одна велика вишиванка, різнокольорова, багата глибиною символів, які нас надихають на подальші звершення. Ми радіємо тому, що сьогодні, попри все, школа, працює наживо, що є власне укриття. Сподіваємося, що і в наступному навчальному році буде багато бажаючих вчитися художньому мистецтву. Адже насправді є в кого вчитися і є на кого рівнятися», – зазначив у привітальному слові начальник управління з питань культури та охорони культурної спадщини ММР Юрій Любаров.
Під час урочистостей юним митцям, викладачам школи Інні Годулян й Анжеліці Чумак та директорці закладу – заслуженій діячці мистецтв України Євгенії Кручиніній за активну виставкову діяльність, творчість і талант були вручені почесні грамоти від управління з питань культури та охорони культурної спадщини ММР.
А музичні подарунки всім присутнім зробили учасники народної студії естрадного вокалу «Lu – stars» ММПК «Молодіжний», керівниця Людмила Сергієнко.
Насправді експозиція вразила своєю масштабністю, яскравістю образів, майстерністю виконання робіт, різноманітністю представлених технік і мистецьких напрямів. Її прикрасили понад 150 дизайнерських робіт. Уперше у виставковій історії закладу виставлені творчі досягнення учнів і викладачів у сфері етнодизайну, екодизайну, декоративно-прикладного мистецтва, апсайклингу, виконані за останні 10 років.
Багато експонатів зроблено учнями закладу на уроках дисципліни «Художня обробка деревини. Дизайн», яка була обов’язковою в навчальному процесі ДХШ для учнів старших класів. Біля 150 юних митців з натхненням і творчим ентузіазмом створювали за своїми ескізами сучасні дизайнерські форми з екологічно чистого природного матеріалу – дерева, поєднуючи його з шкірою, хутром, склом, текстилем, мотузкою, дротами. Учні із задоволенням працюють з натуральною фактурою кори, спилами, текстурою волокон, гілками. На виставці представлені різнопланові колекції учнів, зроблені повністю з дерева: фактурні кубістичні колажі-портрети (викл. Маркитан О.), скіфські тварини і маски, дерев’яні кольорові панно, колекція комах (викл. Агхахова Н.).
Цікаві хутряні вироби втілили образи свійських тварин (викл. Агхахова Н.), окрему увагу присутніх привернули яскраві величезні маски – фотозони «Біла коза» (викл. Здіховська Н., Іваніва Н.) і «Веселий Півень» (викл. Ємельянова А.).
Із гарним художнім смаком учні молодших класів викладачки Інни Годулян зробили Мотанки – образи жінок втілено на мішковині за допомогою кольорового пластиліну.
Вражає казковий світ робіт Олени Маркитан, де папір перетворюється у персонажі – вишукані ростові ляльки у стилізованих українських костюмах. Це справжня театральна мода, виконана з паперу пастельних кольорів і насичена складними фактурами. Одяг дівчат має цікаві стилізовані орнаменти-витинанки, тканини, намиста, пояси, хустки. Милі україночки були спеціально зроблені О. Маркитан для цієї виставки.
В експозиції зібрано багато фрагментів дизайнерських оформлень закладу різних років. Особлива роль належить «Джинсовій колекції»: це два величезних Джинсових Дракони (Кручиніна Є. – Маркитан О., Чумак А.), колекція «Джинсові коти» і «Декоративні джинсові яйця» (викл. Годулян І.), «Джинсові Янголи» і «Джинсові риби» (викл. Кручиніна Є.), джинсові красуні в розкішних вінках – фотозони до свята Івана Купала. М’які скульптури і текстильні композиції створені руками юних художників, кожен з яких вклав у свою роботу певний характер, настрій і неповторний стиль. Стара джинсова тканина розпочала своє нове життя (апсайклинт) і стала унікальним засобом виразності та дбайливого відношення до ресурсів.
Виставка «Артпроєкти та етнодизайн ДХШ» є окрасою масштабного інтеркультурного проєкту «Миколаїв. Ми різні. Ми разом!». Кожен експонат – це окрема історія, яку хочеться пізнати більше. Кожна робота – це не тільки сучасний естетичний експеримент, складний художній образ, але й захоплення різноманіттям напрямів декоративного мистецтва, роздуми про зв’язок людини з природою, про екологію і ручну працю.
Друзі, переглянути експозицію можна до кінця травня за адресою: вул. В.Благовісного, 54 (вхід з вул. Соборної).
Пишаємося юними талановитими миколаївцями, які вже сьогодні створюють мистецьку палітру майбутньої України!


































