«Художник з душею поета!»: літературно-мистецький захід для школярів

«Художник з душею поета!»: літературно-мистецький захід для школярів

  Центральна міська бібліотека для дітей ім. Ш. Кобера і В. Хоменка долучилася до вшанування пам’яті Тараса Григоровича Шевченка, провівши літературно-мистецький захід для учнів сьомих класів Миколаївського муніципального колегіуму імені В.Д. Чайки.

    Тараса Шевченка зображують задумливим вусатим дідом, а він прожив лише 47 років – молодість. Саме про такого Шевченка – цікавого, харизматичного, сильного духом, про людину з недоліками та талантами, розповідали бібліотекарі учням. Вони поділилися цікавими фактами про мистецьку спадщину художника, що стала джерелом натхнення для багатьох сучасних митців. Шевченка без перебільшення можна назвати геніальним художником. У його картинах відбилася вся глибина і самобутність його особистості.

                Школярі прослухали цікаву лекцію, відкривши для себе живописну спадщину творчості Великого Кобзаря. Життєвість, реалізм, енергетика, талант і велич видно в живописних творах художника. Його історична спадщина налічує десятки полотен, які зберігаються у Національному музеї Тараса Шевченка. У його  фондах є цінні експонати, що належать руці майстра, а це близько двохсот робіт: портрети, пейзажі, жанрові роботи в техніці акварелі, сепії, офорту, масляного живопису.