Героями не народжуються: Відкритий міський конкурс героїко-патріотичної пісні і танцю відзначив своїх лауреатів

Героями не народжуються: Відкритий міський конкурс героїко-патріотичної пісні і танцю відзначив своїх лауреатів

23 серпня у Каштановому сквері відбулися гала-концерт і церемонія нагородження переможців VII Відкритого міського конкурсу героїко-патріотичної пісні і танцю, засновниками та організаторами якого є Міська рада воїнів-інтернаціоналістів міста Миколаїв, управління з питань культури та охорони культурної спадщини ММР, управління освіти ММР, Міський методичний центр клубної роботи та Миколаївський міський палац культури і мистецтв. Вперше, у квітні цього року, у зв’язку з пандемією, конкурс проводився в дистанційному форматі. Організатори та його учасники з особливим хвилюванням чекали того дня, коли з’явиться можливість наживо представити міському загалу кращі творчі надбання, в яких оспівуються героїчні сторінки з минулого і сьогодення нашої країни, рідного міста. «Моя Україна» ‒ під такою назвою у переддень 30-ї річниці незалежності України пройшов захід, у якому були відзначені та нагороджені переможці й найяскравіші та найталановитіші учасники Відкритого міського конкурсу героїко-патріотичної пісні і танцю.

Володарям Гран-прі та Почесного кубка конкурсу нагороди вручали заступник голови Миколаївської облдержадміністрації Роман Пашнєв, начальник управління з питань культури та охорони культурної спадщини Юрій Любаров та начальник відділу виховної роботи управління освіти Олена Джердж.

Гран-прі конкурсу цього року виборов народний аматорський колектив хор «Зоряниця» ММПК «Молодіжний». Кубок, диплом і подарунок для колективу отримала його керівник – заслужений працівник культури України Вікторія Максимчук. Народний аматорський колектив хор «Зоряниця» існує з 1985 року. Його учасникам ‒ любителям і справжнім ентузіастам хорового співу ‒ від 22-х до 75-ти років. Хоча переважна кількість хористів-аматорів не має навіть початкової музичної освіти, це не заважає їм професійно виконувати 4-5-ти голосні хорові твори. Колектив двічі був учасником популярної телепрограми «Фольк-music» на Першому національному каналі України. У 2018 році вперше хор взяв участь у фестивалі духовної музики «Введенські піснеспіви» у місті Ворзель і одразу ж отримав найвищу його відзнаку– Гран-прі. У 2017 році колектив здобув звання лауреата І ступеня Відкритого міського конкурсу героїко-патріотичної пісні і танцю. І лише цього року вони стали володарями Гран-прі.

Почесним кубком, дипломом лауреата І ступеня та подарунком за перемогу у номінації «Авторське виконання» в категорії професіоналів було нагороджено рок-гурт «Suvora Dogana» від оркестру 36-ї окремої бригади морської піхоти імені контр-адмірала Михайла Білинського. Виступи цього колективу завжди є справжньою окрасою концертних програм, у яких він бере участь, а його керівник ‒ військовий диригент капітан Сергій Смирнов є володарем Почесної відзнаки «Зірка культури міста Миколаїв». 24 серпня 2021 року, у день святкування 30-ї річниці нашої незалежності,  оркестр і його шанувальники дізналися про перемогу в номінації «Глядацькі симпатії» у першому Міжконтинентальному пісенному онлайн-конкурсі у США – California Fest – UNITED BY SONG, участь у якому брали близько 140 творчих колективів. Таким чином оркестр отримав право участі в мистецькій програмі «Час української пісні» на Ethno FM Radio 87.7 FM (USA, California, Sacramento) та запрошений до США на Український фестиваль музики у 2022 році.

Спеціальними дипломами, кубками, подарунками та грошовими призами від Міської ради ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) міста Миколаїв були відзначені: учасниця вокальної студії «Аліски» ММПК «Молодіжний» Марія Лубковська ‒ за висвітлення у творчості афганської тематики, та вокальний дует «Мрія» Малокорениського будинку культури – за краще виконання творів на афганську тематику.

За наполегливість і непересічний талант спеціальним грошовим призом голова організації ветеранів Афганістану Центрального району міста Миколаїв Сергій Саприкін і член журі конкурсу Юрій Поляков відзначили вихованку Муніципального театру-студії естрадної пісні для дітей, юнацтва та молоді Яну Мацеплюк-Ярчук.

На честь свята Незалежності України всі учасники концерту ‒ колективи та окремі виконавці ‒ отримали подарунки від організаторів конкурсу.  Висловлюємо подяку всім, хто долучився до організації та  проведення цього яскравого, патріотичного заходу. Нехай поруч із вами завжди будуть сповнені незламного духу вольності твори, яким вже сьомий рік поспіль присвячується Відкритий міський конкурс героїко-патріотичної пісні і танцю.