Історико – археологічна діяльність в Миколаївській області та Миколаєві у 2017 році

В студії Миколаївського 35-го телеканалу в програмі “Добрий вечір” археолог, історик, старший викладач Миколаївського національного університету ім. В.О. Сухомлинського Олександр Смірнов підбив підсумки провадження історико-археологічної діяльності в Миколаївській області та місті Миколаєві у 2017 р. і поділився планами щодо роботи в даному напрямку в 2018 році.

Завдяки наполегливій роботі ентузіастів – археологів, зокрема працівників Центру інституту археології Національної академії наук в Миколаївській області, науково – дослідницького центру “Лукоморьє”, Миколаївського національного університету ім. В.О. Сухомлинського, на базі якого давно працює лабораторія археології і етнології, за минулий рік було проведено чимало дослідницьких експериментів, як охоронного так і наукового напрямків.

Знаковою подією 2017 року для розвитку археологічної діяльності міста Миколаєва стала плідна співпраця управління з питань культури та охорони культурної спадщини Миколаївської міської ради (начальник Юрій Любаров) з науковцями, та активна допомога їм у проведенні дослідницької діяльності.

Олександр також зазначив, що проривом минулого року стало й позитивне відношення всього керівництва міста до проблем археології, зокрема управління з питань культури та охорони культурної спадщини, депутатського корпусу та постійно діючих профільних комісій. Вперше, за довгий період, з міського бюджету було виділено значну суму коштів для дослідження об’єктів культурної спадщини та їх консервацію. За рахунок цього було проведено низку робіт на городищі “Дикий Сад”, що дало можливість розкрити такі об’єкти пам’ятки, як оборонний рів, фундаменти двох приміщень та перекидного мосту, аналогів якому в Україні не існує. Не менш важливим стало й те, що було розпочато процес паспортизації виявлених 30-ти об’єктів.

Окрім цього, історик та викладач Олександр Смірнов закцентував увагу на тому, що робота над дослідженням городища “Дикий сад” взагалі стала найголовнішою та найзнаковішою  археологічною подією в місті Миколаєві, на території якого вперше відбулося святкування Дня археолога.

2018 рік також обіцяє бути насиченим цікавими історичними відкриттями та подіями. Зокрема, продовжаться дослідження в городищі та консерваційні роботи його об’єктів. З нагоди 150 – ти річчя вивчення заповідника “Ольвія” в Миколаєві заплановано проведення ІІ Міжнародного археологічного форуму, участь в якому візьмуть археологи з України та країн: Німеччини, Франції, Польщі і Білорусії.

Дружній діалог співрозмовників можна вважати перспективним початком невпинного розвитку дослідницької діяльності в сфері археології та збереженні культурної спадщини як міста Миколаєва, так і області вцілому.

 

Більше інформації у відео: