«Дитяча література Швеції в бібліотеках для дітей міста» – на миколаївців чекає цикл мандрівних виставок

«Дитяча література Швеції в бібліотеках для дітей міста» – на миколаївців чекає цикл мандрівних виставок

27 березня о 12:30 в бібліотеці-філіалі №2 Центральної міської бібліотеки для дітей ім. Ш. Кобера і В. Хоменка м. Миколаєва (вул. Соборна, 12) за сприяння Посольства Швеції в Україні відбудеться відкриття мандрівної виставки «Дитяча література Швеції в бібліотеках для дітей міста».

Виставка є складовою частиною шведського проекту «Room for chaldren», який реалізує ЦМБ для дітей. Завдяки цьому проекту співробітник бібліотеки для дітей №8 Олександр Дончевський взяв участь в експертному візиті до Стокгольму, під час якого розглядались питання, присвячені дитячому читанню та відкриттю в подальшому шведської кімнати для дітей в бібліотеці.

Це вже 4 виставка, яку Посольство Швеції в Україні представляє в дитячих бібліотеках Миколаєва. До цього експонувались пересувні виставки «Астрід Ліндгрен мандрує світом», «Плюс 1°С: кліматичні зміни очима карикатуристів України і Швеції», фотовиставка «Пазл життя. Роль сім’ї в Швеції».

Мета виставки – знайомство бібліотекарів, педагогів, родин, просто пересічних городян із сучасною шведською дитячою літературою. Окрім вже відомих шведських авторів – Астрід Ліндгрен й Сельмі Лагерлеф, всі бажаючі зможуть відкрити для себе імена Віти Ейвінд, Сіркки Маргарети, Ліни Екдаль, Ульфа Старка та ін.

На експозиції, окрім книжок, будуть представлені roll-up, що розповідають про сучасних героїв шведської дитячої літератури.

На урочисте відкриття виставки завітають завідувач сектором преси та інформації Посольства Швеції в Україні Тетяна Некрасова, представники органів влади, громадські організації та творча еліта міста.

8 бібліотек для дітей міста Миколаєва отримають від Посольства Швеції набори дитячих книг сучасних шведських авторів. В рамках презентації відбудеться літературний challenge, в якому візьмуть участь миколаївські письменники, що пишуть для дітей і підлітків: В. Марущак,  І.Грунська, І.Завялова, Т.Купрієвич, А. Крихелі, Т.Свірська та ін.

Родзинкою цієї виставки буде те, що її зможуть побачити жителі кількох мікрорайонів міста, та дізнатись більше про саму Швецію, її культуру, особливості роботи бібліотеки з дітьми та їх батьками.

Виставка експонуватиметься з 27 березня по 27 квітня. За цей час експозиція побуває в шести дитячих бібліотеках міста. Окрім бібліотеки-філіалу для дітей №2 (вул. Соборна, 12) її можна буде побачити в бібліотеках-філіалах для дітей №4 (Бузький бульвар, 11), №5 (вул. Південна, 52), №6 (вул. Озерна, 21), №8 (пр. Корабелів, 12), а також в Центральній міській бібліотеці для дітей ім. Ш. Кобера і В. Хоменка (пр. Центральний, 173).

В кожній бібліотеці будуть проведені літературні дискусії, презентації книг, зустрічі з письменниками, театралізовані огляди літератури, демонстрація бук трейлерів за мотивами сучасних книг для дітей та підлітків.