Дитяча художня школа дарує рідному місту в День народження арт-об’єкт – фотозону «Сонячна Пектораль Скіфії»

Дитяча художня школа дарує рідному місту в День народження арт-об’єкт  – фотозону  «Сонячна Пектораль Скіфії»

 

12 вересня на центральній площі міста Соборній відбудеться презентація нового арт-об’єкту «Сонячна Пектораль Скіфії» від Дитячої художньої школи.

«Сонячна Пектораль Скіфії» – це своєрідний дарунок городянам і рідному місту,  це  вшанування загадкової скіфської цивілізації, любов до історії нашої країни.

Як відомо, Скіфська Золота пектораль вважається найбільшою археологічною знахідкою ХХ століття, шедевром світового мистецтва. Її приблизна вартість становить 2 млн. доларів, хоча були й пропозиції на порядок вищі. Знайшов її археолог Борис Мозолевський (народився в селі  Миколаївка Веселинівського району) у 1971 році в кургані Товста Могила біля м. Орджонікідзе, Дніпропетровської області. Сама по собі пектораль – це нагрудна прикраса, яка важить 1150 г, складається з чистого золота,  на ній міститься близько ста майстерно виконаних фігур. Діаметр виробу – 30,6 см. Її виготовили десь в IV столітті до н. е. Нещодавно у вчених колах з’явилася така думка, що ця пектораль – це, не що інше як зашифроване послання скіфів.

Прикрасу знайшли в кургані, де було чоловіче поховання, — поруч із нею лежав меч у золотих піхвах, тому дослідники припускають, що прикраса належала скіфському правителю і  мала виконувати  сакральні функції.

Дитяча художня школа вперше звернулася до історичних артефактів в роботі над фотозонами.  Автор і виконавець копії пекторалі викладач дитячої художньої школи  талановитий скульптор Агхахова (Макаєва) Наталія, яка з дитинства цікавиться українською історією, міфологією і пишається стародавньою художньою культурою і образотворчим мистецтвом України. Наталія давно була закохана в скіфську пектораль і з великим задоволенням втілила в життя свою давню творчу мрію.

Створена нею модель пекторалі (2,5м в діаметрі) максимально наближена до натурного  образу безцінної знахідки. Спочатку пектораль була виліплена з художнього скульптурного пластиліну, а вже потім зняті з неї форми вилили з гіпсу.  Гіпсова модель пекторалі зафарбована акриловою фарбою золотого кольору двох відтінків.

Знайомство мешканців міста з новим арт-об’єктом ДХШ планується 12 і 13 вересня 2020 р. на Соборній площі.