День Європи-2023: міські заклади культури цьогоріч відзначали свято по-новому

День Європи-2023: міські заклади культури цьогоріч відзначали свято по-новому

9 травня 2023 року Україна вперше долучилася до святкування Дня Європи разом із європейською родиною, яка сьогодні, у один із найважчих періодів історії нашої держави, підставляє дружнє плече підтримки.

Заклади культури міста не залишилися осторонь, презентувавши творчі привітання та проєкти.

Учні та викладачі Дитячої музичної школи №2 підготували святкову концертну програму онлайн «Європа ‒ простір свободи». До уваги користувачів соцмереж були представлені кращі пісенні твори та популярні композиції європейської класичної музики. Доволі символічно і знаково розпочався онлайн-концерт ‒ твором «Ave Maria» української композиторки Інни Францескевич. Молитву за загиблими у війні виконала Поліна Агаркова, учениця Лілії Круміленко, концертмейстер Ірина Демченко.

У Дитячій школі мистецтв №1 ще у січні 2023 року був започаткований масштабний проєкт «Україна єднає світ», присвячений Дню Європи. Своєрідний музичний марафон у онлайн-форматі об’єднав велику шкільну родину. Вихованці закладу, які вимушено перебувають у різних куточках світу, рятуючи своє життя, спілкуються одне з одним і розповідають про країну, де знайшли прихисток, її творчі традиції, культуру та найяскравіших особистостей, які залишили помітний слід у світовій культурі. Дітки, перебуваючи вдома, у Миколаєві, також долучилися до проєкту, подорожуючи світом у своїй творчості. Наразі мапа проєкту вже майорить прапорцями Німеччини, Польщі, Чехії, Нідерландів, Болгарії тощо. Побажаємо його учасникам якнайшвидшого повернення додому і активної творчості під мирним небом України!

https://fb.watch/krdKNsM601/

9 травня вихованці Тернівського будинку культури також долучилися до святкування Дня Європи. Цього дня керівниця студії декоративно-прикладного мистецтва «Майстер-хобі» Валентина Яні запросила своїх вихованців на ZOOM-вікторину «Подорожуємо Європою». Хлопчики і дівчатка залюбки відповідали на питання, пов’язані з культурою і традиціями європейців. А 27 учасників різних колективів взяли участь у фотомарафоні до Дня Європи #UnitywithEurope, що його провела художня керівниця закладу Валерія Колобіхіна. Чудові світлини, на яких юні аматори зафіксували щасливі миті подорожування світом, прикрасили стрічку новин закладу у фейсбуці.

Діти із великим захопленням долучилися до заходів, висловлюючи тим самим вдячність іншим країнам Європи за підтримку і допомогу нашій країні в цей непростий для всіх нас час. Разом ‒ до Перемоги!