День народження міста: кращі миті святкування 232-річчя Миколаєва

День народження міста: кращі миті святкування 232-річчя Миколаєва

11 вересня миколаївці відсвяткували 232-у річницю від дня заснування рідного міста. Урочистості цього року проходили під гаслом «Із днем народження, місто нашої любові!». Розпочалося свято з відкритого громадського простору «8* Причал», де стартувала ХІ Міжнародна благодійна Чорноморська регата «Вітрила Ротарі», святково прикрасивши акваторію Південного Бугу білосніжними вітрилами. Далі урочистості перенеслися на вулицю Соборну та площу Соборну, які перетворилися на епіцентр святкових подій.

Протягом дня на Соборній вулиці працювало виставкове містечко з різноманітними арт-локаціями та презентаційними майданчиками. Тут можна було потанцювати разом зі школами танців «Pasadena» та «Inspire» , долучитися до майстер-класів або придбати вироби з хенд-мейду, спробувати себе за кермом новенького авто, пограти в цікаву науку, дізнатися про нові книжки, ознайомитися з діяльністю миколаївських підприємств, отримати корисні поради.

Одним з головних приємних подарунків місту та його мешканцям стали новенькі тролейбуси, перші десять з яких вишикувалися на одному з кварталів Соборної для презентації. А взагалі, до кінця року на вулиці Миколаєва вийде 40 сучасних тролейбусів із автономним ходом. У трамвайному парку також є оновлення. До речі, Миколаївський міський голова Олександр Сєнкевич прибув на презентацію нового громадського транспорту на трамваї, модернізованому власними силами підприємства «Миколаївелектротранс». Це надає надію, що найближчим часом поїздки в міському транспорті стануть зручнішими та комфортнішими

У творчому серці нашого міста ‒ Каштановому сквері ‒ цього дня традиційно лунала музика. Відкрив святкову програму духовий оркестр  під керівництвом Віктора Глухарєва військової частини №3039 Національної гвардії України. Розмаїття мелодій і віршованих освідчень у теплих почуттях сплелися у концертній програмі «Місто нашої любові», яка представила творчі надбання миколаївських композиторів і поетів, присвячені рідному місту. Безумовною романтичною прикрасою заходу стало святкове весілля в Каштановому сквері на честь Дня міста. Урочисту церемонію одруження, за традицією, провів міський голова. Також щирі вітання та подарунки від міської громади отримали багатодітні родини.

Родзинкою святкової програми у Каштановому сквері став виступ просто неба Національного одеського філармонійного оркестру під керівництвом головного диригента зі Сполучених Штатів Америки Хобарта Ерла. Більше 60-ти виконавців, живий звук, півтори години чарівної музики і непідробного задоволення перетворилися у незабутній подарунок для поціновувачів справжньої музики!

Захоплюючим арт-перформансом став проєкт від Молодіжного відділення Миколаївської обласної організації Національної спілки художників України, який тривав на Соборній площі протягом дня. Спільне художнє полотно шириною більше 2-х із половиною метрів – панорамний портрет рідного святкового міста. Гості свята стали свідками по-справжньому захоплюючого видовища ‒ процесу народження картини  .

Фінішем святкової програми став Великий вечірній концерт, під час якого привітання миколаївцям і гостям свята пролунали від кращих миколаївських гуртів і вокалістів, а також від святкових гостей ‒ гуртів «Pianoбой» та «Агонь». Завершенням свята став яскравий феєрверк!

Яскраво та гучно промайнув День міста, об’єднавши миколаївську громаду у єдиному святковому дійстві! Тисячі гостей заполонили центр міста, де створювався настрій свята! А скільки людей своєю творчістю прикрасили святкову палітру! Саме завдяки їхній професійності, старанню та особистій відповідальності свято вдалося!

Наша подяка:

за участь у Великому вечірньому шоу:

Володимиру Алексєєву і «Performance big band»

Костянтину Говоруну і кавер-бенду «Radiostars»

Зразковому вокальному ансамблю «Fresh Тіme», керівник Катерина Тихонова

Денису Потриваєву

Ансамблю Головного Управління Національної Поліції в Миколаївській області «Южний Патруль», керівник Олександр Малюк

Наталі Адубецькій, танцювальному колективу «Harlem»

Івану Вітовцю

Дмитру Коншину

Маріанні Лагетко

Завзятим і невтомним ведучим ‒ Максиму Короваю, Олексію Павліщеву та Катерині Акмановій, яка також подарувала гостям свою вокальну творчість.

Дякуємо тим, хто протягом дня створював святкову атмосферу на Соборній вулиці і в Каштановому сквері:

Духовому оркестру під керівництвом Віктора Глухарєва військової частини №3039 Національної гвардії України

Учасникам концертної програми у Каштановому сквері «Місто нашої любові», яка представила творчі надбання миколаївських композиторів: Тетяни Ярової, Наталії Круміленко, Євгена Долгова, Дмитра Ляшенка, Олександра Малюка та Олександра Сичова, який був також ведучим цього концерту разом із Юлією Баталіною

Національному одеському філармонійному оркестру під керівництвом Хобарта Ерла

Молодіжному відділенню Миколаївської обласної організації Національної спілки художників України

Школам танців «Pasadena» та «Inspire»

Миколаївському національному університету імені В.О. Сухомлинського за освітній проєкт «Цікава наука»

Центральній міській бібліотеці для дорослих ім. М.Л. Кропивницького

Центральній міській бібліотеці для дітей ім. Ш.Кобера та В.Хоменка

Війську козацькому

Школі робототехніки «Робокот», дитячим англійським клубам «Аpple pie» та «Андріан», дитячому клубу «Продленка»

Товариству Червоного Хреста

та майстрам декоративно-ужиткового мистецтва

ТРК «МАРТ» за онлайн-трансляцію вечірнього концерту та можливість для усіх містян приєднатися до перегляду.

Зі святом, друзі! Миру, добра і процвітання місту нашої любові на довгії роки!

Фото зображення запису – Світлана Вовк.