«Чужа-cвоя-рідна»: у бібліотеці імені Марка Кропивницького презентували книгу Ірини Феофанової про долю біженок з України

«Чужа-cвоя-рідна»: у бібліотеці імені Марка Кропивницького презентували книгу Ірини Феофанової про долю біженок з України

30 травня Центральна міська бібліотека ім. М.Л. Кропивницького запросила миколаївців і гостей Міста-Героя на презентацію книги Ірини Феофанової «Чужа-cвоя-рідна».

Ірина Феофанова ‒ українська сценаристка, драматургиня, письменниця. Жінка працювала на телебаченні в якості журналістки, знімала документальні стрічки, написала понад двадцять сценаріїв до фільмів, серіалів та детективів «Чужі помилки» (СТБ), «П`ять років та один день» (СТБ), «Райське місце» (телеканал «Україна»), «Спитайте у осені» (телеканал «Інтер»), «За вітриною» (телеканал «Україна»), «Жіночий лікар» (телеканал СТБ) тощо.

Із початком повномасштабного вторгення пані Ірина з донькою була вимушена виїхати з Ірпеня.

«Але писати просто сценарії фільмів у шухляду мені здавалося нелогічним, тому я почала писати прозу й театральні п`єси. Це були свідчення почуттів, перших емоцій, які ти відчуваєш як переселенка. Мені довелося з донькою і нашим собакою тікати спочатку до родичів у село. А потім ‒ на захід України. Згодом мала досвід життя біженки у польському Кракові. Мене переповнювали емоції, яких було надто багато. Я почала їх формувати у невеличкі новели», ‒ пригадує Ірина Феофанова.

Тоді ж Інститут літератури у Кракові запропонував Ірині резиденцію. Протягом трьох місяців вона там мешкала і цілеспрямовано працювала над зібранням. Збірка новел «Чужа-своя-рідна» вийшла друком у 2023 році у Видавництві Старого Лева. Для того, щоб розширити матеріал, зробити більш поглибленим, Ірина Феофанова почала спілкуватися з іншими дівчатами та жінками, жительками різних регіонів України, які волею долі опинилися далеко за межами країни. Хоча, акцентує Ірина, в основі всіх восьми новел лежать її особисті відчуття.

Один з творів Ірини Феофанової безпосередньо пов`язаний із Миколаєвом. Наше Місто-Герой для родини письменниці теж є рідним, адже тут мешкають родичі її чоловіка. Миколаївська новела народилася завдяки реальній історії шістнадцятирічної жительки міста. Героїня допомогла Ірині Феофановій описати почуття молодих людей, яким на заваді стає війна. Новела «Між нами війна» лягла в основу драматургічної п`єси, інсценізацію якої до уваги гостей запропонували актори бібліотечного театру.

Презентація збірки новел «Чужа-cвоя-рідна» відбулась у межах туру Ірини Феофанової Півднем України.