“Бабин ден” у Тернівському будинку культури

“Бабин ден” у Тернівському будинку культури

21 січня тернівська громада  відзначала болгарське народне свято «Бабин ден».

Вже традиційний для Тернівського будинку культури січневий захід  Бабин ден – це не просто свято, яким завершуються новорічні гуляння, а колоритний національний  болгарський обряд, присвячений бабкам повитухам. Здавна він вважається в Болгарії своєрідним «жіночим» святом, в якому чоловіки не беруть участь. Цього дня жінки мають змогу пожартувати над представниками сильної статі, повеселилися та відпочити від домашніх турбот.

Минулої п’ятниці на гостей будинку культури чекали цікаві конкурси від бібліотеки-філії №16 ЦБС для дорослих м. Миколаєва, яка виступила співорганізатором заходу за підтримки болгарської недільної школи ім. Івана Вазова. Створити ж особливу, автентичну атмосферу народного свята допомогли артисти-аматори Тернівського Будинку культури. Душевними піснями прикрасили вечір Вікторія Вольницька та Вікторія Литвиненко – солістки вокальної студії «LiKra»  під керівництвом Лідії Кравченко. А для наймолодших учасниць вокальної студії “Зіронька” виступ у концерті став по-справжньому вдалим дебютом.  Запальні болгарські танці подарувала усім присутнім студія народного танцю «Хоро» Світлани Уманець .

І у фіналі свята саме велике болгарське хоро об’єднало всіх його учасників і гостей, осяяних добром і благодаттю прадавнього обряду «Бабин ден».