«ArtBOOM»: у бібліотеці імені Марка Кропивницького презентували виставку робіт юних художників із Первомайська

«ArtBOOM»: у бібліотеці імені Марка Кропивницького презентували виставку робіт юних художників із Первомайська

30 травня у Центральній міській бібліотеці ім. М. Л. Кропивницького відбулася презентація виставки «ArtBOOM» від вихованців художньої студії «Kat.rina Art» з міста Первомайська. Захід був приурочений до Міжнародного дня захисту дітей.

До експозиції увійшли 33 творчі роботи з живопису, графіки та витинання. Це портрети, пейзажі, натюрморти і декоративні панно. Поруч із дитячими малюнками до уваги гостей свої полотна запропонувала також і керівниця студії Катерина Баранюк.

Художня студія «Kat.rina Art» заснована талановитою художницею, викладачкою вищої категорії у березні 2021 року. По закінченні Харківської державної академії дизайну і мистецтв пані Катерина 17 років присвятила роботі з обдарованою молоддю у Первомайській дитячій художній школі. Проте жінка завжди мріяла створити особливий творчий простір, в якому б діти змогли б не тільки отримувати практичні та технічні навички, а й навчитися досягати успіху в командній роботі. Результатом стала розробка власної студійної програми, завдяки якій і реалізувалися задуми мисткині, а її студійці ставали кращими на міжнародних фестивалях і конкурсах.

«Дитина має отримувати задоволення від творчого процесу. Це своєрідний прихисток здорових відносин. Якщо наставник зуміє привити любов до творчості у свого вихованця ‒ відкриється джерело жаги до навчання, а далі ‒ конкурентноспроможність і вміння презентувати свої роботи. Дитина має повірити у себе і завжди бачити світ кольоровим. А якщо для неї все навколо у чорно-білих тонах ‒ дорослі програли. Але це не про нас!» ‒ поділилася своїми думками мисткиня.

Під час війни пані Катерина знайшла своє призначення у волонтерстві, допомагаючи військовим і переселенцям. Жінка зібрала команду однодумців, залучивши психологів, акторів-аніматорів, митців. Її учнями тепер були травмовані психологічно люди, переселенці, які потребували творчої терапії. Згодом почали повертатися додому й студійці, і одразу паралельно розпочався творчий процес. Влітку 2022 року Катерина Баранюк організувала благодійний аукціон «Світ без війни», де були продані авторські роботи художниці та дитячі малюнки. За отримані кошти колектив художньої студії «Kat.rina Art» придбав для ЗСУ квадрокоптер. У 2023 році юні митці взяли участь у благодійному заході «Різдво для нескорених», зібрані кошти якого були направлені на підтримку захисників України.

І сьогодні яскрава палітра дитячих робіт подарувала гостям виставки «ArtBOOM» чудовий феєрверк із приємних вражень і потужної позитивної енергетики. А посилив відчуття музичний дарунок від Міри Матвієнко ‒ солістки зразкового вокального колективу «Талант» ММПК «Молодіжний», керівник Катерина Лелека.

Сьогодні творчість ‒ особливо дитяча ‒ рятує від болю та жахіття війни, підтримує і допомагає у важкі хвилини, захищає і дає надію на майбутнє. Пересвідчитись у цьому в котрий раз можуть усі бажаючі. Завітайте на виставку «ArtBOOM», що працюватиме на Потьомкінській, 143-А, до 15 червня.

Приємного перегляду!