«Арт-перехрестя часів і народів»: у Миколаєві відбувся масштабний фестиваль культур і епох

«Арт-перехрестя часів і народів»: у Миколаєві відбувся масштабний фестиваль культур і епох

21 та 22 серпня на території унікальної археологічної пам’ятки доби пізньої бронзи «Городище «Дикий Сад» відбувся фестиваль «Арт-перехрестя часів і народів», присвячений 30-річчю незалежності України. На початку заходу миколаївців і гостей міста привітав міський голова Олександр Сєнкевич.

Місце проведення заходу було обрано не випадково, адже це справжня історична перлина нашого міста, яка є яскравим свідком життя людей періоду античності, середньовіччя й нашого часу. Це своєрідне місце сили, насичене двома великими річками – Інгулом і Південним Бугом. Як зазначив науковий співробітник ІА НАН України, старший викладач МНУ ім. В.О. Сухомлинського, керівник археологічних досліджень на території пам’ятки археології «Городище «Дикий Сад» Кирило Горбенко, цього року виповнюється 30 років від початку розкопок на цій території. Доволі символічним є факт, що дата співпадає із днем народження незалежності нашої держави.

У рамках фестивальної програми гості заходу мали можливість насолодитися роботами місцевих майстрів у виставковому містечку, зробити незабутні селфі на історичних реконструкціях, узяти участь у захоплюючих майстер-класах та відвідати інші цікаві локації. Присутні куштували борщ із бичками, звареним за традиційним матвіївським рецептом, занесеним як елемент нематеріальної культурної спадщини до обласного реєстру НКС. Для любителів старовини організатори підготували родзинку у вигляді віртуальних екскурсій. Гостям фестивалю був презентований інтерактивний тур із доповненою реальністю. Відвідувачі археологічних об’єктів за допомогою спеціальних гаджетів у режимі 3-D мали можливість стати свідками історичного минулого: зануритися у картини із життя давніх кіммерійців, побачити деталізовані зображення їхніх помешкань та елементів побуту. Ще більшого колориту святкуванню додала вистава просто неба за твором Уільяма Шекспіра «Дванадцята ніч» від акторів Миколаївського академічного художнього російського драматичного театру.

Вечірня програма першого дня фестивалю одночасно тривала на двох локаціях. О 20:00 у городищі «Дикий Сад» розпочався вечір авторської пісні та поезії «Вогнище Евтерпи», а о цій же порі на Соборній площі голова облдержадміністрації Віталій Кім і мер міста Олександр Сєнкевич привітали присутніх і проголосили старт святкуванню 30-ї річниці незалежності України на Миколаївщині. Урочистості у центрі Миколаєва стали частиною загальнонаціональної акції «Музика просто неба», яка проходила в рамках фестивалю «Арт-перехрестя часів і народів». Святкового вечора на головній площі Миколаєва визнані шедеври світової музики гостям фестивалю дарували музиканти камерного оркестру Миколаївської обласної філармонії «Арс-Нова» та камерного муніципального оркестру Палацу урочистих подій. Хореографічні композиції у виконанні студентів Миколаївського фахового коледжу культури і мистецтв додавали вечору неповторної чарівності. Прекрасним святом класичної музики завершився перший фестивальний день.

22 серпня протягом дня на території городища бажаючі мали можливість поласувати смаколиками на фудкортах, а також дізнатися більше про хід розкопок і старовинні артефакти з віртуальних екскурсій. Вечірня програма другого дня зібрала на території унікальної пам’ятки архітектури любителів драйвової музики, адже розпочався рок-фестиваль «Дикий Сад». Гості насолоджувалися неймовірними краєвидами та виступами відомих гуртів міста. Цим заходом завершився дводенний фестиваль «Арт-перехрестя часів і народів», який у котрий раз привернув увагу земляків і гостей нашого славного міста до неповторної та самобутньої історії прекрасної землі, на якій нам усім пощастило жити! Зі святом, друзі!

Історію незалежної України ‒ створюймо разом!