З колядками та щедрівками на Соборній площі зустріли Старий Новий рік

Головна / Афіша / З колядками та щедрівками на Соборній площі зустріли Старий Новий рік

Цими вихідними, 13 – 14 січня, на Соборній площі міським святом “Весела коляда” в Миколаєві завершився цикл новорічно-різдвяних свят.

За українськими традиціями, саме в Старий Новий рік ряжені в образах Василя, Маланки та бешкетниці – Кози колядують, щедрують і віншують людям мир, добробут та злагоду в прийдешньому новому році.

На добрі слова, гумористичні театралізовані та обрядові дійства була щедрою і площа зимових розваг. Так, 13 січня розпочалося святкування фольк – програмою “Щедрий вечір, добрий вечір”. Фольклорні вокально-хорові колективи Миколаївської області познайомили миколаївців з автентичною українською культурою та народними традиціями, поспівали обрядових пісень та пожартували.

Не менш емоційним стало театралізоване дійство “Три празники в гості” та ігрова програма від Миколаївського коледжу культури і мистецтв. Дорослі підспівували, пізнаючи мотиви знайомих пісень, а дітлахи розважалися під час ігрової програми та пригощалися солодкими подарунками від управління з питань культури та охорони культурної спадщини Миколаївської міської ради.

14 січня свято продовжилось запальними, емоційними та енергійними виступами вже інших фольклорних колективів районних будинків культури та об’єднаних територіальних громад Миколаївщини. Артисти дарували гарний настрій, щедро посівали присутніх житом та пшоном і пригощали варениками – однією з традиційних страв Щедрого вечора.

За участь у заході творчі колективи Миколаївської області було відзначено грамотами управління культури, національностей та релігій Миколаївської облдержадміністрації.

Завершилося святкування розважально-ігровою програмою “Новорічні пригоди Олафа” для юних глядачів. Присутні танцювали разом з героями улюблених мультфільмів під запальну музику, відгадували загадки та брали участь в спортивних естафетах.

Наприкінці програми миколаївці мали змогу пофотографуватися з веселими, казковими персонажами, отримати солодкі подарунки та дружньо пообійматися.

На такій позитивній ноті, з усмішками та дзвінким дитячим сміхом завершилися останні святкові вихідні, які ще довго нагадуватимуть про себе яскравими та емоційними світлинами.

За допомогу в проведенні  заходу висловлюємо подяку управлінню культури, національностей та релігій Миколаївської облдержадміністрації і Миколаївському обласному центру народної творчості та культурно-освітньої роботи.