28 жовтня ‒ День визволення України від фашистських загарбників

Шановні миколаївці!

Щиро вітаємо вас із 77-ю річницею визволення України від фашистських загарбників! Цього дня ми вшановуємо пам’ять воїнів, які віддали своє життя за мирне небо України, а також уклоняємося героїчному подвигу українського народу у Другій світовій війні.

За підрахунками істориків, за час війни на території України цілком або частково було зруйновано більше 700 міст і 30 тисяч сіл, понад 10 мільйонів людей залишилися без житла, майже 16 тисяч промислових підприємств знищено вщент. Близько трьох мільйонів воїнів назавжди залишилися лежати в українській землі, а під час окупації понад два мільйони українців вивезено для примусових робіт до Німеччини…

Швидко плине час, біль втрат часів воєнного лихоліття відходить у далеку минувшину. Сучасність занурює в свій бурхливий вир подій, але пам’ять людська жива! Доки живі свідки тих буремних років, літопис сучасності буде писатися, спираючись на їхні спогади. Із глибокою вдячністю ми вклоняємося ратному подвигу всіх, хто пройшов горнило війни і відстояв таку бажану свободу рідної землі, врятував її дітей від поневолення. Цей загальний народний подвиг є взірцем вірного служіння Батьківщині, її щасливому майбуттю.

Слава і шана всім визволителям України! У скорботі схиляємо голови перед пам’яттю мільйонів загиблих, висловлюємо вдячність за їхню мужність і безкорисне служіння рідній землі!

Вічна пам’ять загиблим, честь і слава живим!