150-річчя з дня народження Лесі Українки

Головна / 150-річчя з дня народження Лесі Українки

2021 рік оголошено роком Лесі Українки, адже в лютому ми будемо урочисто святкувати 150-річчя з дня народження нашої славетної поетеси.

Леся Українка, яку називають красою і гордістю нації, духовним вождем української інтелігенції, народилася 25 лютого 1871 року в Новограді-Волинському.

Її портрет, мабуть, відомий кожному українцю. У неї мужнє, вольове і сповнене спокою та впевненості обличчя жінки, яка не боїться жодних перешкод і проблем: проти них вона йде з високо піднятою головою, а напоготові в неї її єдина зброя — слово. А писала вона в найрізноманітніших жанрах: ліриці, епосі, драмі, публіцистиці.

Як відомо, доля Лесі Українки була нелегкою. Причиною тому була хвороба, що заволоділа нею ще в дитинстві. Вона стане її тягарем, і, водночас, її даром, який спонукає письменницю творити, допоки б’ється серце…

Вшановуючи пам’ять геніальної доньки українського народу, працівники Центральної міської бібліотеки ім. М.Л. Кропивницького підготували інтерактивний путівник «Я в серці маю те, що не вмирає»:

Центральна міська бібліотека для дітей імені Ш. Кобера і В. Хоменка презентує літературний портрет Лесі України — «Мрії зламане крило». У ресурсі ви знайдете наступну інформацію:

  • музеї Лесі Українки
  • пам`ятники на честь поетеси
  • твори поетеси з фонду Центральної міської бібліотеки для дітей ім. Ш.Кобера і В. Хоменка
  • література про її життя і творчість
  • фільми за творами Л.Українки

Усі охочі  можуть перевірити  знання творчості поетеси, взявши участь в онлайн-вікторині “Нескорена українська душа“.