До 100-річчя Миколи Троянова

До 100-річчя Миколи Троянова

2021-й для творчої спільноти миколаївців є знаковим: 100 років від дня народження виповнюється справжньому Лицарю театру – Миколі Олексійовичу Троянову. Для вшанування непересічного значення творчої спадщини Майстра сцени управління з питань культури та охорони культурної спадщини Миколаївської міської ради оголосило 2021-й у Миколаєві Роком пам’яті видатного земляка.

Микола Троянов – театральний режисер і актор, драматург, публіцист, громадський діяч, заслужений артист Грузинської РСР, Почесний громадянин Миколаєва, Почесний член Миколаївського Пушкінського клубу. 1964-го року Микола Олексійович заснував драматичну студію при Будинку культури будівельників, якій у 1969-му році було присвоєно статус «Народний драматичний театр». За 5 років він покинув професійну сцену театру, аби повністю присвятити увагу своєму дітищу – Народному театру. Протягом 50 років творчого життя Аматорським театром Троянова поставлено більше ста вистав за творами Софокла, В. Шекспіра, А. Франса, О. Островського, А. Чехова тощо. Більше півсотні аматорів з його трупи стали професіоналами, деякі з них здобули почесні звання. Сьогодні учні Майстра працюють у театрах усього світу. М. О. Трояновим написано два десятки п’єс, видано шість книг, у яких опубліковані його драматичні твори, мемуари, вірші й балади.

У рідному Миколаєві, з нагоди святкування 100-річного ювілею Майстра, протягом року у закладах культури відбуваються культурно-мистецькі заходи, соціокультурні та просвітницькі акції, де поціновувачі театрального мистецтва долучаються до життєпису і творчого надбання талановитого земляка.

Центральна міська бібліотека ім. М.Л. Кропивницького підготувала бібліографічний список творів «Микола Троянов: Життя – сцена». Перелік розміщено на офіційному сайті бібліотеки у розділі «Краєзнавство. Літературна карта Миколаївщини».

http://www.niklib.com/krayeznavstvo/literaturna-karta-mykolaivshchyny

З 2015-го року на базі ММПК «Корабельний» під керівництвом учениці Миколи Олексійовича, Тетяни Герман, працює художній колектив – «Аматорський театр М.О. Троянова». До його репертуарної палітри увійшли вистави, створені за класичними творами драматургії, а також співзвучні новітнім формам театрального мистецтва. Із нагоди ювілею свого Наставника, до уваги глядачів колектив презентує виставу за твором Миколи Троянова «Шутка Вольтера». Прем’єрний показ відбудеться 15 травня о 14:00. За умов карантину вхід для перегляду вистави відбудеться за запрошеннями. Замовити квитки можна за номером (0512) 64 62 77.

 Згодом, до заходів, присвячених року пам’яті М.О. Троянова, приєднаються також студенти Миколаївського муніципального академічного коледжу. Юні любителі театрального жанру презентують виставу «Миколаївська доля мічмана Даля». Мелодраматична історія з життя розгортається за сюжетом п’єси М. Троянова «І.І. Даль 1801-1872 рр.». Режисер – Марина Васильєва.

Рік пам’яті Миколи Троянова триває. Про інші заходи, які відбуватимуться у місті, дізнавайтеся з наших афіш і повідомлень.